w

Paragraf-22 – zwiastun serialu wojennego z George Clooneyem!

catch 22 images 5 600x400
collider

Paragraf-22 to serial wojenny oparty na powieści amerykańskiego pisarza Josepha Hellera opowiadający o wojennym absurdzie jaki pojawił się w prawie podczas II wojny światowej.

Tytułowy paragraf to przepis, który teoretycznie pozwala żołnierzom zakończyć służbę, dzięki powołaniu się na chorobę psychiczną. Jednakże ten sam przepis w dalszej treści wyklucza sam siebie, bowiem głosi, iż osoba wychodząca z taką prośbą jest na tyle jej świadoma, że nie może być chora psychicznie. Z tym absurdalnym problemem będzie starał się zmierzyć jeden z żołnierzy – John Yossarian (w tej roli Christopher Abbott), który jest sfrustrowany swoją pracą.

Gwiazdą serialu jest George Clooney, który odpowiada również za reżyserię wraz z Ellen Kuras i Grantem Heslovem. Oprócz niego w produkcji wystąpi także znanym wszystkim jako Dr House – Hugh Laurie.

Premiera tej sześcioodcinkowej produkcji już 17. maja na platformie Hulu. W Polsce serial dostępny będzie na HBO GO zaledwie dzień później.

catch 22 images 7 600x400
collider

Źródło: collider

Justyna Macugowska

Napisane przez Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0007wmhk9r5df48v c122 f4 150x150

Sprawa idealna – 4. sezon serialu został potwierdzony!

pennyworth image 7 600x401 150x150

Pennyworth – jest oficjalny zwiastun i data premiery!