Paragraf-22 – zwiastun serialu wojennego z George Clooneyem!

}

Data: 25 kwietnia 2019

a

Kategorie: Newsy

Paragraf-22 to serial wojenny oparty na powieści amerykańskiego pisarza Josepha Hellera opowiadający o wojennym absurdzie jaki pojawił się w prawie podczas II wojny światowej.

Tytułowy paragraf to przepis, który teoretycznie pozwala żołnierzom zakończyć służbę, dzięki powołaniu się na chorobę psychiczną. Jednakże ten sam przepis w dalszej treści wyklucza sam siebie, bowiem głosi, iż osoba wychodząca z taką prośbą jest na tyle jej świadoma, że nie może być chora psychicznie. Z tym absurdalnym problemem będzie starał się zmierzyć jeden z żołnierzy – John Yossarian (w tej roli Christopher Abbott), który jest sfrustrowany swoją pracą.

Gwiazdą serialu jest George Clooney, który odpowiada również za reżyserię wraz z Ellen Kuras i Grantem Heslovem. Oprócz niego w produkcji wystąpi także znanym wszystkim jako Dr House – Hugh Laurie.

Premiera tej sześcioodcinkowej produkcji już 17. maja na platformie Hulu. W Polsce serial dostępny będzie na HBO GO zaledwie dzień później.

catch 22 images 7
collider

Źródło: collider

ZOBACZ TEŻ  Paragraf-22 – jest zwiastun i data premiery!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.