Paragraf-22 – zwiastun serialu wojennego z George Clooneyem!

25 kwietnia 2019 | Newsy

Paragraf-22 to serial wojenny oparty na powieści amerykańskiego pisarza Josepha Hellera opowiadający o wojennym absurdzie jaki pojawił się w prawie podczas II wojny światowej.

Tytułowy paragraf to przepis, który teoretycznie pozwala żołnierzom zakończyć służbę, dzięki powołaniu się na chorobę psychiczną. Jednakże ten sam przepis w dalszej treści wyklucza sam siebie, bowiem głosi, iż osoba wychodząca z taką prośbą jest na tyle jej świadoma, że nie może być chora psychicznie. Z tym absurdalnym problemem będzie starał się zmierzyć jeden z żołnierzy – John Yossarian (w tej roli Christopher Abbott), który jest sfrustrowany swoją pracą.

Gwiazdą serialu jest George Clooney, który odpowiada również za reżyserię wraz z Ellen Kuras i Grantem Heslovem. Oprócz niego w produkcji wystąpi także znanym wszystkim jako Dr HouseHugh Laurie.

Premiera tej sześcioodcinkowej produkcji już 17. maja na platformie Hulu. W Polsce serial dostępny będzie na HBO GO zaledwie dzień później.

catch 22 images 7
collider

Źródło: collider

ZOBACZ TEŻ  Paragraf-22 – jest zwiastun i data premiery!

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.

Przeczytaj również

Polecamy

Popularne teraz

Ostatnie komentarze

Serialowy – Twoje centrum serialowe

Na portalu serialowy.pl recenzujemy najlepsze seriale, które emitowane są w telewizji i na portalach streamingowych, takich jak Netflix, Amazon Prime czy HBO GO. Najlepsze seriale to według naszej redakcji nie tylko te, które pokazują coś nowego, czego w telewizji jeszcze nie było, ale również stare hity oraz emitowane do dziś seriale w dawnym stylu, jak chociażby Chirurdzy.

Oprócz recenzowania seriali publikujemy również newsy i rankingi, dzięki czemu nasi czytelnicy mogą się zorientować, które seriale są najlepsze. Serialowy.pl to portal o serialach stworzony przez ich pasjonatów, oglądających seriale nałogowo. Zapraszamy tu i na Facebooka!

Polecamy

Instagram

Partnerzy