screenrant

Paragraf-22 – jest zwiastun i data premiery!

Hulu opublikowała pierwszy oficjalny zwiastun swojego nowego serialu opartego na powieści amerykańskiego pisarza Josepha Hellera, którego akcja toczy się podczas II wojny światowej. Jego premiera już 17 maja.

Na pewno niekwestionowaną gwiazdą produkcji będzie George Clooney. Jest to jego pierwsza serialowa rola od czasu Ostrego dyżuru. Oprócz wystąpienia w roli Scheisskopfa, Clooney odpowiada także za reżyserię serialu wraz z Ellen Kuras i Grantem Heslov. Do obsady należą także Christopher Abbott, Kyle Chandler, Hugh Laurie – znany jako Dr House, Giancarlo Giannini, Jay Paulson i Julie Ann Emery. Za scenariusz odpowiadają Luke Davis i David Michod.

Ten sześcioodcinkowy serial ukazuje wojnę z satyrycznej perspektywy. Żołnierze mają do dyspozycji jeden przepis, dzięki któremu mogą zakończyć swoją służbę powołując się na chorobę psychiczną. To tytułowy Paragraf 22. Jednak przepis ten w dalszej treści sam siebie wyklucza, bowiem głosi, iż osoba wychodząca z taką prośbą, jest świadoma chęci uratowania swojego życia, a co za tym idzie nie może być chora psychicznie i prosić o zwolnienie. Z tym absurdalnym problemem zechce zmierzyć się jeden z sfrustrowanych swoją pracą żołnierzy.

Źródło: screenrant

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.