Pajęczyna – nowa produkcja TVNu z Joanną Kulig w roli głównej

}

Data: 10 czerwca 2021

a

Kategorie: Newsy

Joanna Kulig zagra główną rolę w najnowszej produkcji Player Original noszącej tytuł Pajęczyna. Właśnie rozpoczęły się zdjęcia do serialu.

Produkcja opisywana jest jako pełen napięcia thriller, którego akcja toczy się równolegle w dwóch czasach – w 1978 roku i w 2010 roku. Kulig wcieli się w specjalistkę od zachowań pająków, która spróbuje rozwikłać tajemnicę śmierci swojej matki i siostry.

Serial Pajęczyna to historia inspirowana mało znanymi faktami z historii późnego PRL-u, kiedy to w szczycie gierkowskiej prosperity Polska rozwijała własny program atomowy. Dzieciństwo Kornelii Titko (Joanna Kulig), odważnej naukowczyni obdarzonej niezwykłą pamięcią, zniszczyła przedwczesna śmierć rodziców oraz starszej siostry, która zginęła w wypadku samochodowym. Matka Kornelii, Teresa Titko (Anna Radwan) była wybitnym fizykiem jądrowym; w gierkowskim programie nuklearnym pełniła rolę prawej ręki jego twórcy, generała-profesora Grzegorza Giedrowicza (Marek Kalita). Po latach w życiu Kornelii pojawia się tajemniczy mężczyzna, który twierdzi, że był niegdyś oskarżony o zabójstwo jej siostry. Bohaterka rozpoczyna prywatne śledztwo. Kim jest tajemniczy mężczyzna i co naprawdę łączy go ze śmiercią dwóch najbliższych Kornelii kobiet? Jaką cenę przyjdzie jej zapłacić za wtargnięcie na zakazane terytoria? Jaką rolę w tej historii sprzed lat odegrali oficerowie PRL-owskiego kontrwywiadu: kapitan Ewa Wolańska (Michalina Olszańska/Liliana Głąbczyńska) oraz podporucznik Tadeusz Mróz (Mateusz Banasiuk/Mirosław Baka)? Komu zależało na tym, aby Polska nie dołączyła do niewielkiego grona państw, liczących się w atomowym wyścigu?

Zdjęcia do produkcji rozpoczęły się pod koniec maja i realizowane są w Warszawie i okolicach. Serial składać będzie się z siedmiu odcinków. Za reżyserię odpowiada Łukasz Jaworski, a autorem zdjęć jest Witold Płóciennik. Autorami scenariusza Dariusz Suska, Wojciech Bockenheim oraz Jacek Małecki.

Premiera serialu w serwisie player.pl jesienią tego roku. Prawdopodobnie na wiosnę 2022 produkcja pojawi się na antenie stacji TVN.

ZOBACZ TEŻ  Człowiek z Wysokiego Zamku sezon 4. - zobaczcie oficjalny zwiastun finału!

Źródło: TVN

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.