Operacja Buffalo – australijskie pustkowie, testy nuklearne i zawiłe relacje międzyludzkie

}

Data: 16 czerwca 2021

a

Kategorie: Newsy

Na Epic Drama zmierza ciekawa serialowa produkcja. To Operacja Buffalo. W latach 50. na odludnych terenach Australii Południowej Brytyjczycy przeprowadzali testy nuklearne. Inspirowany tymi wydarzeniami serial rzuca światło na kontrowersyjny okres we współczesnej historii. Akcja sześcioodcinkowej produkcji rozgrywa się w 1956 roku, w bazie wojskowej w odległej Maralindze, sercu południowoaustralijskiej głuszy. Tutaj testy bomb atomowych, przeprowadzane na zlecenie Brytyjczyków, wystawiają na próbę ludzką lojalność i skłonność do zdrady. Serial pokazuje, że to nie były dobre czasy, by sobie ufać…

Pewien inżynier wojskowy, któremu powierzono zaprojektowanie i nadzorowanie wież do prób atomowych w Maralindze odpowiada bezpośrednio przed swoim dowódcą, generałem Crankfordem „Cranky” (James Cromwell), który zdecydowanie nie nadaje się do tego zadania. Leo nadzoruje również codzienne funkcjonowanie i logistykę obozu. Jego obowiązki dają mu nieograniczone wpływy i władzę. Wspierany przez kierowcę obozu Baxtera (Harry Greenwood) oraz niezawodnych żołnierzy: Murphy’ego (Alexander Bertrand), Jonesa (Benedict Wall) i Hilly’ego (Sam Parsonson), Leo czuwa nad bezpieczeństwem i spokojem w bazie. Prawdziwym wyzwaniem dla niego jest jednak spotkanie z meteorolog Evą Lloyd-George, która została oddelegowana przez MI6, aby znaleźć źródło wycieku danych. W tym samym czasie generał Crankford zmusza Leo do wspólnej wyprawy na pustynię w poszukiwaniu Aborygenów – mimo że według oficjalnej wersji rządu nie mieszkają oni na tym obszarze.

operacja buffalo epic drama 2
fot. epic drama

1. odcinek wprowadza widza w sam środek dramatu. Major Leo Carmichael zaraz po przebudzeniu dowiaduje się, że Carmen (Lucy Rawley) – prostytutka, którą przywiózł do obozu, zaginęła i nikt nie może jej znaleźć. Wzywa pozostałe prostytutki, Molly (Bojana Novakovic), Yvonne (Lucy Velik) i Lydię (Christina Sankira), aby zostały w jego kwaterze pod nadzorem Jonesa. Tymczasem Leo instruuje Hilly’ego i Murphy’ego, aby poszukali Carmen na pustyni.

ZOBACZ TEŻ  Amazon wykupił prawa do Them. Powstanie nowy serial grozy w formie antologii.

Za produkcję serialu Operacja Buffalo odpowiada australijskie studio Porchlight Films, twórca m.in. głośnego filmu Królestwo Zwierząt. Scenarzystą jest Peter Duncan, a producentką – Tanya Phegan.

Premiera serialu Operacja Buffalo w czwartek 17 czerwca o 21:30 na kanale Epic Drama. Kolejne odcinki w każdy czwartek o tej samej porze.

Źródło: informacja prasowa za Epic Drama

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.