Operacja Buffalo – australijskie pustkowie, testy nuklearne i zawiłe relacje międzyludzkie

16 czerwca 2021 | Newsy

Na Epic Drama zmierza ciekawa serialowa produkcja. To Operacja Buffalo. W latach 50. na odludnych terenach Australii Południowej Brytyjczycy przeprowadzali testy nuklearne. Inspirowany tymi wydarzeniami serial rzuca światło na kontrowersyjny okres we współczesnej historii. Akcja sześcioodcinkowej produkcji rozgrywa się w 1956 roku, w bazie wojskowej w odległej Maralindze, sercu południowoaustralijskiej głuszy. Tutaj testy bomb atomowych, przeprowadzane na zlecenie Brytyjczyków, wystawiają na próbę ludzką lojalność i skłonność do zdrady. Serial pokazuje, że to nie były dobre czasy, by sobie ufać…

Pewien inżynier wojskowy, któremu powierzono zaprojektowanie i nadzorowanie wież do prób atomowych w Maralindze odpowiada bezpośrednio przed swoim dowódcą, generałem Crankfordem „Cranky” (James Cromwell), który zdecydowanie nie nadaje się do tego zadania. Leo nadzoruje również codzienne funkcjonowanie i logistykę obozu. Jego obowiązki dają mu nieograniczone wpływy i władzę. Wspierany przez kierowcę obozu Baxtera (Harry Greenwood) oraz niezawodnych żołnierzy: Murphy’ego (Alexander Bertrand), Jonesa (Benedict Wall) i Hilly’ego (Sam Parsonson), Leo czuwa nad bezpieczeństwem i spokojem w bazie. Prawdziwym wyzwaniem dla niego jest jednak spotkanie z meteorolog Evą Lloyd-George, która została oddelegowana przez MI6, aby znaleźć źródło wycieku danych. W tym samym czasie generał Crankford zmusza Leo do wspólnej wyprawy na pustynię w poszukiwaniu Aborygenów – mimo że według oficjalnej wersji rządu nie mieszkają oni na tym obszarze.

operacja buffalo epic drama 2
fot. epic drama

1. odcinek wprowadza widza w sam środek dramatu. Major Leo Carmichael zaraz po przebudzeniu dowiaduje się, że Carmen (Lucy Rawley) – prostytutka, którą przywiózł do obozu, zaginęła i nikt nie może jej znaleźć. Wzywa pozostałe prostytutki, Molly (Bojana Novakovic), Yvonne (Lucy Velik) i Lydię (Christina Sankira), aby zostały w jego kwaterze pod nadzorem Jonesa. Tymczasem Leo instruuje Hilly’ego i Murphy’ego, aby poszukali Carmen na pustyni.

ZOBACZ TEŻ  Czerwiec na Epic Drama!

Za produkcję serialu Operacja Buffalo odpowiada australijskie studio Porchlight Films, twórca m.in. głośnego filmu Królestwo Zwierząt. Scenarzystą jest Peter Duncan, a producentką – Tanya Phegan.

Premiera serialu Operacja Buffalo w czwartek 17 czerwca o 21:30 na kanale Epic Drama. Kolejne odcinki w każdy czwartek o tej samej porze.

Źródło: informacja prasowa za Epic Drama

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.

Przeczytaj również

Polecamy

Popularne teraz

Ostatnie komentarze

Serialowy – Twoje centrum serialowe

Na portalu serialowy.pl recenzujemy najlepsze seriale, które emitowane są w telewizji i na portalach streamingowych, takich jak Netflix, Amazon Prime czy HBO GO. Najlepsze seriale to według naszej redakcji nie tylko te, które pokazują coś nowego, czego w telewizji jeszcze nie było, ale również stare hity oraz emitowane do dziś seriale w dawnym stylu, jak chociażby Chirurdzy.

Oprócz recenzowania seriali publikujemy również newsy i rankingi, dzięki czemu nasi czytelnicy mogą się zorientować, które seriale są najlepsze. Serialowy.pl to portal o serialach stworzony przez ich pasjonatów, oglądających seriale nałogowo. Zapraszamy tu i na Facebooka!

Polecamy

Instagram

Partnerzy