Oczy smoka – będzie adaptacja kolejnej powieści Stephena Kinga!

}

Data: 20 maja 2019

a

Kategorie: Newsy

W sieci pojawiła się informacja, iż Hulu oraz Fox 21 łączą swoje siły, aby zrealizować adaptację powieści fantasy Kinga w formie serialu.

Oczy smoka to powieść z 1984 roku, która do tej pory nie doczekała się jeszcze swojej ekranizacji. Jej akcja rozgrywa się w fikcyjnym królestwie Delain, w którym ginie król, a o jego śmierć obwiniany jest jego syn Peter. Jak sie okazuje staje się on ofiarą spisku pewnego czarnoksiężnika, który chce, aby tron objął Thomas, młodszy brat Petera. Kiedy to się udaje, to czarnoksiężnik tak naprawdę dzierży władzę w królestwie, bowiem skutecznie manipuluje młodym chłopakiem. Peter będący zamknięty w wieży, nie może patrzeć jak jego królestwo marnieje, a w poddanych zbiera się coraz większy strach. Ucieka ze swojego więzienia i zrobi wszystko, aby objąć należny mu tron i przywrócić spokój w królestwie.

Funkcję showrunnera otrzymał Seth Grahame-Smith. Ma ona napisać także scenariusz do pierwszego odcinka produkcji i być jednym z producentów wykonawczych obok Roya Lee, Jona Berga, Davida Katzenberga i Billa Habera.

Jak na razie nie znana jest jeszcze data premiery tej produkcji.

oczy smoka king
lubimyczytac

Źródło: comingsoon

ZOBACZ TEŻ  Reprisal – Abigail Spencer poszukuje zemsty w nowym serialu od Hulu. Zobaczcie zapowiedź!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.