Nowy sezon, nowa dekada, nowa obsada. Pierwsze spojrzenie na 5 sezon The Crown

}

Data: 14 października 2022

a

Kategorie: Newsy

Netflix na niecały miesiąc przed premierą piątego sezonu The Crown publikuje pierwsze zdjęcia promujące produkcję. Premiera nowych epizodów już 9 listopada.

Oparty na wydarzeniach historycznych serial przedstawia historię królowej Elżbiety II oraz polityczne i osobiste losy, które ukształtowały jej panowanie.

Wraz z nową dekadą lat 90., rodzina królewska stoi przed prawdopodobnie największym jak dotąd wyzwaniem; opinia publiczna otwarcie kwestionuje ich rolę w Wielkiej Brytanii.

Ta burzliwa dekada została dobrze udokumentowana i przedstawiona przez dziennikarzy, biografów i historyków. Jak wyjaśnia Elizabeth Debicki, która wciela się w rolę księżnej Diany: To niesamowite doświadczenie grać te postaci, ponieważ piąty sezon The Crown miał najwięcej odniesień wizualnych [do rzeczywistości]. W latach 90. wszystko zaczęło być filmowane, wtedy też narodził się 24-godzinny cykl informacyjny. Tym samym mamy dostęp do niesamowitej ilości treści.

thecrown s05 image 10
fot. netflix
thecrown s05 image tudum5
fot. netflix
thecrown s05 image172
fot. netflix
thecrown s05 image tudum9
fot. netflix
thecrown s05 image 159
fot. netflix
thecrown s05 image tudum2
fot. netflix
thecrown s05 image tudum1
fot. netflix

W obsadzie piątej serii znaleźli się: Imelda Staunton (królowa Elżbieta II), Jonathan Pryce (książe Filip), Lesley Manville (księżniczka Małgorzata), Dominic West (książe Karol), Elizabeth Debicki (księżna Diana), Claudia Harrison (księżniczka Anna) oraz Olivia Williams (Camilla Parker Bowles). Premiera Johna Majora gra Jonny Lee Miller, Mohameda Al Fayeda – Salim Daw, a w Dodiego Fayeda wciela się Khalid Abdalla. Twórcą i scenarzystą serialujest Peter Morgan.

Piąty sezon składa się z 10. godzinnych odcinków.

Źródło: informacja prasowa

ZOBACZ TEŻ  Wednesday – zobacz zwiastun i to jak prezentuje się cała rodzina Addamsów

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.