Irma Vep – nowy serial HBO Max z Alicią Vikander w roli głównej

}

Data: 18 maja 2022

a

Kategorie: Newsy

Miniserial HBO Irma Vep w reżyserii Olivera Assayasa jest adaptacją jego filmu o tym samym tytule z 1996 roku. W roli głównej w serialu wystąpiła zdobywczyni Nagrody Akademii Filmowej Alicia Vikander.

Mira (Alicia Vikander) jest amerykańską gwiazdą filmową pozbawioną już wszelkich złudzeń co do swojej branży. Po niedawnym rozstaniu aktorka przyjeżdża do Francji, żeby wcielić się w rolę Irmy Vep we współczesnej adaptacji klasyka francuskiego kina niemego Les Vampires. Produkcja jest utrzymana w konwencji mrocznego thrillera, co sprawia, że Mira zaczyna za bardzo utożsamiać się ze swoją bohaterką, a granice między nią samą i jej rolą niebezpiecznie się zacierają. Miniserial Irma Vepanalizuje szarą strefę, która oddziela rzeczywistość od fikcji, świat wyimaginowany od autentycznego oraz sztukę od prawdziwego życia. 

Scenarzystą i reżyserem serialu Irma Vep jest nominowany do nagrody Emmy Olivier Assayas. Assayas to francuski reżyser i scenarzysta, który jest obecnie jednym z najważniejszych twórców na międzynarodowej scenie filmowej.

W serialu Irma Vep występują: Alicia Vikander jako Mira, Vincent Macaigne jako René Vidal, Jeanne Balibar jako Zoe, Devon Ross jako Regina, Lars Eidinger jako Gottfried, Vincent Lacoste jako Edmond Lagrange, Nora Hamzawi jako Carla, Adria Arjona jako Laurie, Carrie Brownstein jako Zelda, Tom Sturridge jako Eamonn, Byron Bowers jako Herman, Fala Chen jako Cynthia Keng, Hippolyte Girardot jako Robert Danjou, Alex Descas jako Gregory Desormeaux i Antoine Reinartz jako Jeremie.

Serial Irma Vep to koprodukcja HBO i spółki A24. Produkcja będzie miała swoją światową premierę podczas oficjalnej selekcji tegorocznego festiwalu filmowego w Cannes. Premiera serialu w HBO Max zaplanowana została na 7 czerwca. Serial liczy 6 odcinków.

Źródło: informacja prasowa

ZOBACZ TEŻ  The Staircase – pierwsza zapowiedź serialu o Michaelu Petersonie

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.