Nowy miniserial HBO Miasto jest nasze już dostępny w HBO Max

}

Data: 26 kwietnia 2022

a

Kategorie: Newsy

Serial Miasto jest nasze, który jest adaptacją książki reportera Baltimore Sun Justina Fentona, przedstawia kulisy powstania i upadku elitarnej jednostki policji w Baltimore – miasta, w którym wojna z narkotykami i masowe aresztowania tuszowały bezczynność i bezkarność służb. Pomysłodawcami produkcji są George Pelecanos i David Simon, a za kamerą stanął Marcus Green. Pierwszy odcinek serialu już jest dostępny w HBO Max.

W rolach głównych w serialu Miasto jest nasze występują Jon Bernthal, Wunmi Mosaku, Jamie Hector, McKinley Belcher III, Darrell Britt-Gibson, Josh Charles, Dagmara Domińczyk, Rob Brown, Don Harvey, David Corenswet, Larry Mitchell, Ian Duff, Delaney Williams oraz Lucas Van Engen. Idea produkcji narodziła się, kiedy z Pelecanosem skontaktował się Antholis, który krótko streścił mu skandal związany z zespołem zadaniowym i wspomniał, że chciałby przenieść na mały ekran reportaż Justina Fentona zatytułowany Miasto jest nasze. Po przeczytaniu scenariusza Pelecanos zaprosił do pracy nad projektem swoich wieloletnich współpracowników – pomysłodawcę serialu Prawo ulicy Davida Simona i jego producentkę wykonawczą Ninę K. Noble. Dla wszystkich z nich był to pierwszy powrót do Baltimore po zakończeniu prac nad serialu Prawo ulicy.

Łącznikiem obu produkcji są nie tylko pomysłodawcy i miasto, ale także akcja, która skupia się na pracownikach wydziału policji w Baltimore. Serial Prawo ulicy przedstawiał fikcyjną historię i poruszał problemy wpisane w realia pracy policji podczas wojny narkotykowej prowadzonej na przełomie lat 90. i na początku lat dwutysięcznych, a Miasto jest nasze jest zapisem jej kolejnego etapu.

Na początku nowego tysiąclecia policja z Baltimore nie była w stanie powstrzymać rosnącej fali przestępczości, ale zamiast skupić się na prewencji, przeprowadzała masowe aresztowania i wypowiedziała wojnę narkotykom. Twórcy serialu przedstawiają kulisy pracy wydziału policji, dla którego ważniejsze są statystyki niż faktyczna walka z przestępczością, co sprawia, że dowództwo nie jest w stanie nadzorować pracy zespołu zadaniowego oraz pociągać do odpowiedzialności łamiących zasady funkcjonariuszy. Kiedy w 2017 roku wybuchł skandal i wyszły na jaw przestępstwa popełniane przez policjantów z Baltimore, okazało się, że doniesienia o korupcji szerzącej się wśród pracujących pod przykrywką policjantów pojawiały się od niemal dziesięciu lat, ale komendanci wydziału z Baltimore wierzyli, że należy za wszelką cenę chronić każdą jednostkę, której funkcjonariusze rekwirują na ulicach miasta broń i narkotyki. Serial Miasto jest nasze przedstawia skorumpowanie i deprawację członków oddziału, który mógł działać ponad zasadami.

Premierowy odcinek serialu HBO Miasto jest nasze (We Own This City) jest już dostępny w HBO Max od dziś, 26 kwietnia. Kolejne odcinki będą dodawane co tydzień, w każdy wtorek. Miniserial liczy 6 odcinków.

miasto jest nasze serial hbo 4 1000

Opisy odcinków:

ZOBACZ TEŻ  Schody – nowy serial Max Original z Colinem Firthem i Toni Colette

Miasto jest nasze, odc. 1

Momodu Gondo (McKinley Belcher III) zostaje przesłuchany. Detektyw w sąsiednim hrabstwie bada przypadki przedawkowania podobne do wypadków, do jakich dochodzi w Baltimore.

Miasto jest nasze, odc. 2

Jenkins (Jon Bernthal) rozpoczyna pracę w policji i jest zaskoczony realiami swojej pracy. Rayam (Darrell Britt-Gibson) zaczyna otwarcie rozmawiać o tym, co dzieje się w zespole zadaniowym. Suiter (Jamie Hector) prowadzi dochodzenie w sprawie pewnego morderstwa.

Miasto jest nasze, odc. 3

Hersl (Josh Charles) dołącza do zespołu zadaniowego, pomimo, że złożono na niego wiele skarg. Jensen (Dagmara Domińczyk) analizuje zapisy rozmów Gondo (McKinley Belcher III). Jenkins (Jon Bernthal) zabiera Suitera (Jamie Hector) na akcję.

miasto jest nasze serial hbo 5 1000

Bohaterowie serialu

 • Jon Bernthal jako sierżant Wayne Jenkins z wydziału policji w Baltimore. Prawdopodobnie najważniejsza osoba w zataczającym coraz szersze kręgi federalnym śledztwie w sprawie korupcji. Głównymi podejrzanymi są pracujący pod przykrywką członkowie elitarnej jednostki, którzy zaczęli jawnie łamać prawo – nękali i okradali zwykłych obywateli oraz dilerów narkotykowych, zaprzepaszczając efekty prowadzonej przez dziesięciolecia kampanii antynarkotykowej, która doprowadziła do skazania wielu przestępców.
 • Wunmi Mosaku jako Nicole Steele, adwokatka z wydziału ds. praw obywatelskich Departamentu Sprawiedliwości, który przed rozpoczęciem śledztwa w sprawie elitarnej jednostki prowadził dochodzenie w sprawie nieprawidłowości w wydziale policji w Baltimore. Steele opracowuje założenia federalnej reformy policji, stara się określić systemowe przyczyny korupcji i nieprawidłowości, do jakich dochodzi w jej szeregach, zwłaszcza, że często przymykają na nie oko prokuratura, sędziowie i sam wydział policji w Baltimore.
 • Jamie Hector jako Sean M. Suiter, detektyw z wydziału zabójstw Baltimore, który był zamieszany w sprawę elitarnej jednostki i został wezwany, aby zeznawać przed ławą przysięgłych. Niestety, Suiter uświadamia sobie, że nie jest w stanie uciec przed swoją przeszłością.
 • McKinley Belcher III jako Momodu „G Money” Gondo, od 11 lat służy w wydziale policji i jest członkiem elitarnego zespołu zadaniowego. Ma na swoim koncie rozboje, zawyżanie liczby nadgodzin i działania korupcyjne. Był jednym z policjantów, którzy zapewniali ochronę pracującym dla Antonio „Brilla” Shropshire’a dilerom heroiny. Gondo był informatorem Shropshire’a. Zawsze go chronił i nie próbował ukrywać, że coś ich łączy.
 • Darrell Britt-Gibson jako Jemell Rayam, jeden z najbardziej zatwardziałych przestępców, który został rozpracowany przed śledczych FBI. Rayam miał na koncie haracze i wymuszenia, zawyżanie liczby nadgodzin, rozboje i bezprawne zatrzymania, często wchodził do mieszkań bez nakazu i był zamieszany w trzy strzelaniny, podczas których zginęła jedna osoba. Na przestrzeni lat był obiektem wielu dochodzeń prowadzonych przez wydział spraw wewnętrznych, ale konsekwencje, które go spotkały były raczej niewielkie.
 • Josh Charles jako Daniel Hersl, zarozumiały i arogancki policjant, który wsławił się w Baltimore wyjątkową brutalnością i często składano na niego skargi. Zanim został członkiem elitarnego zespołu zadaniowego, Hersl został zawieszony na swoim posterunku.
 • Dagmara Domińczyk jako Erika Jensen, Nowojorczanka, która po 11 września stwierdziła, że chce pracować dla FBI. Wspólnie z oficerem Johnem Sierackim prowadziła śledztwo w sprawie skorumpowanych policjantów z elitarnego zespołu zadaniowego.  
 • Rob Brown jako Maurice Ward, kolejny pracujący pod przykrywką członek zespołu zadaniowego, który brał udział w wielu napadach, kradzieżach i nielegalnych działaniach jednostki, ale ciążyło mu to na sumieniu i często odmawiał przyjęcia swojej doli. Po rozpoczęciu federalnego śledztwa i oskarżeniu pozostałych oficerów z jego jednostki, był jednym z pierwszych, którzy zdecydowali się na współpracę z prokuraturą.
 • Don Harvey jako John Sieracki, policjant, który poszedł w ślady swojego ojca i pracował w działającym przy biurze FBI w Woodlawn zespole zadaniowym powołanym do zwalczania korupcji w urzędach publicznych. Sieracki wniósł do prowadzonego przez federalnych śledztwa cenną wiedzę na temat policji w Baltimore oraz dostęp do jej baz danych.
 • David Corenswet jako David McDougall, doświadczony śledczy z zespołu antynarkotykowego hrabstwa Harford. McDougall i detektyw Scott Kilpatrick, jego kolega z równoległej jednostki antynarkotykowej z hrabstwa Baltimore, zaczęli badać kolejne przypadki przedawkowania narkotyków, co dało początek śledztwu w sprawie zespołowi zadaniowemu.
 • Larry Mitchell jako Scott Kilpatrick, doświadczony śledczy z zespołu antynarkotykowego hrabstwa Baltimore. Kilpatrick i detektyw McDougall, jego kolega z równoległej jednostki antynarkotykowej hrabstwa Hartford, zaczęli badać kolejne przypadki przedawkowania narkotyków, co dało początek śledztwu w sprawie zespołu zadaniowego.
 • Ian Duff jako Ahmed Jackson, doświadczony adwokat, który pracował kiedyś w Departamencie Sprawiedliwości, ale nie chce już brać udział w postępowaniach karnych i składa podanie o przeniesienie do Biura Spraw Obywatelskich. Jackson został niedawno przydzielony do zespołu Nicole Steele, która zostaje jego mentorką i pomaga mu w analizie systemowych problemów w policji w Baltimore.
 • Delaney Williams jako Kevin Davis, nowy komisarz policji, który przejmuje obowiązki po zamieszkach, jakie wybuchły po śmierci Freddiego Graya. Williams znalazł się między przysłowiowym młotem i kowadłem, bo nie jest w stanie zreformować departamentu policji w Baltimore i tym samym zadowolić ratusza, przywódców lokalnej społeczności, związku zawodowego policjantów oraz szeregowych funkcjonariuszy.
 • Lucas Van Engen as Leo Wise, doświadczony prokurator federalny z biura prokuratury w Baltimore, który prowadzi sprawę w sprawie elitarnego zespołu zadaniowego.
ZOBACZ TEŻ  Myszka Miki powraca!

Źródło: informacja prasowa

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.