Nowi aktorzy w obsadzie serialu Dune: The Sisterhood

}

Data: 5 października 2022

a

Kategorie: Newsy

HBO jest w trakcie prac nad serialem Dune: The Sisterhood. To jednocześnie spin-off i prequel kinowego hitu Diuna. Obecnie trwają jeszcze castingi, które w ostatnim czasie wyłoniły dwójkę nowych aktorów.

Swoje angaże otrzymali Emily Watson i Shirley Henderson. Watson wcielić ma się w Valyę Harkonnen, a Henderson zagra Tulę Harkonnen. To siostry, które dzierżą władzę w tajnym zakonie zwanym Bene Gesserit. Jego członkowie to silne kobiety o nadnaturalnie rozwiniętych umiejętnościach psychicznych i fizycznych, które wykorzystują, aby utrzymać świat w dobrobycie i aby był on dobrym miejscem.

Dune: The Sisterhood należy do świata ukazanego w epickiej serii powieści Franka Herberta. Akcja serialu przeniesie nas 10 000 tysięcy lat przed wydarzenia znane nam z kart książek. Wydarzenia przedstawione zostaną z punktu widzenia kobiet należących do zakonu Bede Gesserit, które przedzierając się przez feudalną politykę Diuny, realizują własne cele. Te ostatecznie prowadzą je na enigmatyczną planetę Arrakis znaną jako Diuna (i tu rozpoczynają się wydarzenia z filmu Denisa Villeneuve).

Źródło: Variety

ZOBACZ TEŻ  Nowości HBO na sierpień 2018

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.