Nowe spojrzenie na najgłośniejsze morderstwa we współczesnej historii Polski. ”Tajemnice polskich morderstw” tylko na Viaplay!

}

Data: 28 listopada 2022

a

Kategorie: Newsy

Seriale dokumentalne z gatunku prawdziwe zbrodnie, historie opisujące najbardziej zagadkowe przestępstwa w historii, cieszą się ogromną popularnością na całym świecie, w tym w Polsce, już od wielu lat. Nowa seria Tajemnice polskich morderstw to pierwsza produkcja dokumentalna Viaplay poświęcona najgłośniejszym i najbardziej przerażającym morderstwom popełnionym w Polsce. Każdy z sześciu odcinków serialu opisuje jedną z najgłośniejszych spraw kryminalnych, które miały miejsce w naszym kraju.

Morderstwa, które wstrząsnęły Polską.

Pogrzebanie żywcem małżeństwa z Gliwic. Bestialskie morderstwo własnych rodziców przez parę nastolatków. Wstrząsający atak na dziewczynę, której zadano 48 ciosów nożem oraz najkrwawszy napad na bank we współczesnej historii Polski – każdy z nas słyszał o co najmniej jednym z tych okrutnych przestępstw, które popełniono w Polsce na przestrzeni ostatnich dwóch dekad. Tym szokującym zdarzeniom oraz kilku innym poświęcona została najnowsza seria Viaplay Documentary pt. Tajemnice polskich morderstw.

Produkcja ukazuje zbrodnie z innej perspektywy niż dotychczas robiły to media. Na jej potrzeby dogłębnej analizie raz jeszcze poddane zostały wszystkie dostępne materiały. Przeanalizowano ustalenia biegłych, autorzy dokumentu odbyli też szereg rozmów ze świadkami, śledczymi, policjantami operacyjnymi, profilerami, ekspertami w dziedzinie kryminologii i kryminalistyki, a także znajomymi i rodzinami ofiar.

Punktem wyjścia dla Tajemnic polskich morderstw były akta sądowe i zawarte w nich dokumenty. Każdy odcinek został zilustrowany dostępnymi materiałami archiwalnymi: zdjęciami, artykułami prasowymi oraz fragmentami relacji telewizyjnych z okresu, kiedy poszukiwano zaginionych, znaleziono ciała ofiar i aresztowano podejrzanych. Dodatkowo wypowiedziom śledczych i ekspertów towarzyszą ujęcia realizowane w miejscach związanych z daną zbrodnią. Rozmówcy wracają pamięcią do tych makabrycznych wydarzeń, chodzą własnymi śladami, odwiedzają miejsca, w których lata wcześniej prowadzili śledztwo, pracując nad sprawą.

Wnikliwa analiza i najlepsi eksperci.

Widzowie serii Tajemnice polskich morderstw będą mieli okazję m.in. poznać metody pracy Bogdana Lacha, psychologa śledczego, biegłego sądowego z zakresu psychologii, jednego z najlepszych profilerów w kraju, specjalisty w dziedzinie przestępstw związanych z użyciem przemocy, a zarazem autora książek o tej tematyce. To pierwszy psycholog śledczy w Polsce, który zajął się profilowaniem przestępców. Jego ogromna wiedza i doświadczenie pozwoliły na nową optykę, spojrzenie z nieco innej perspektywy na niektóre sprawy przedstawione w serii dokumentalnej Viaplay.

ZOBACZ TEŻ  See sezon 2. - Jason Momoa w materiale zza kulis produkcji

W produkcji zobaczymy również innych znakomitych ekspertów m.in. znanego adwokata, pełnomocnika rodzin ofiar Jacka Dubois, dziennikarza i reportera sądowego Wojciecha Tumidalskiego, genetyka z Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie doktora Tomasz Kupca oraz autorytet w dziedzinie lingwistyki kryminalistycznej, autorkę ponad 150 publikacji w zakresie badań komunikacji społecznej, profesor Jadwigę Stawnicką.

Za reżyserię odpowiadają Tomasz Bardosch i Matej Bobrik. Seria dokumentalna została wyprodukowana przez studio ATM Grupa S.A.

Produkcja będzie dostępna wyłącznie na platformie streamingowej Viaplay już od piątku, 2 grudnia.

Oto zwiastun:

Źródło: Viaplay

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.