Nowa zapowiedź The Underground Railroad od Amazona

}

Data: 16 kwietnia 2021

a

Kategorie: Newsy

Amazon Prime Video prezentuje pełny zwiastun swojego miniserialu The Undergoround Railroad za który odpowiada nagrodzony Oscarem Barry Jenkins.

Produkcja ta opowie o ucieczce niewolników do jakiej doszło w XIX wieku. Podziemną koleją zbiegli oni w czasie wojny secesyjnej do krajów, w których niewolnistwo zostało już zniesione. Serial opowiada alternatywną historię, bowiem w rzeczywistości uciekali oni tajną drogą chowając się w przygotowanych wcześniej domach.

Fabuła serialu opiera się na powieści Colsona Whiteheada. Główna bohaterka to Cora, niewolnica z plantacji bawełny będąca wyrzutkiem nawet wśród własnej społeczności. Walczy o wolność i bycie kobietą. Jej los odmienia się kiedy spotyka Cezara. Ten informuje ja o istnieniu sieci tajnych szlaków. Razem podejmują ryzyko i podążają drogą ku wolności. Podróż ta staje się jednak jeszcze bardziej niebezpieczna niż jest, bowiem podąża za nią łowca nagród imieniem Ridgeway, który za wszelką cenę chce ją złapać i odesłać z powrotem na plantację. Kieruje się także osobistymi pobudkami, bowiem matka Cory była do tej pory jedyną uciekinierką, której nie złapał.

Premiera serialu The Underground Railroad już 14 maja 2021 roku. Składa się on z 11 epizodów.

ugrr s1 pr 404x608 corasingle thumb

Źródło: comingsoon

ZOBACZ TEŻ  Good Times – sitcom z lat 70. otrzyma animowany reboot

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.