Nominacje do Złotych Globów produkcji HBO i HBO Max

4 lutego 2021 | Newsy

Produkcje HBO i HBO Max zdobyły 9 nominacji do Złotych Globów, nagród przyznawanych przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej. Produkcje dostępne w HBO GO zdobyły kolejne 11 nominacji do tych nagród.

Cztery nominacje do Złotych Globów uzyskał serial HBO Od nowa – dla najlepszego miniserialu, antologii lub filmu telewizyjnego; dla najlepszej aktorki w miniserialu, antologii lub filmie telewizyjnym – Nicole Kidman; dla najlepszego aktora w miniserialu, antologii lub filmie telewizyjnym – Hugh Grant; oraz dla najlepszego aktora drugoplanowego w miniserialu, antologii lub filmie telewizyjnym – Donald Sutherland.

Dwie nominacje otrzymał serial HBO Max Stewardesa – dla najlepszego serialu komediowego lub musicalu, oraz dla najlepszej aktorki w serialu komediowym lub musicalu – Kaley Cuoco.

Kraina Lovecrafta otrzymała nominację dla najlepszego serialu obyczajowego, Mark Ruffalo zdobył nominację dla najlepszego aktora w miniserialu, antologii lub filmie telewizyjnym za rolę w serialu To wiem na pewno, a Matthew Rhys – nominację dla najlepszego aktora w serialu obyczajowym za rolę w produkcji Perry Mason.

Kolejnymi nominacjami zostały uhonorowane również inne produkcje dostępne w HBO GO. Trzy nominacje otrzymał serial Wielka – za najlepszy serial komediowy lub musical, oraz za najlepsze kreacje aktorskie dla Elle Fanning i Nicholasa Houlta. Dwie nominacje zostały przyznane serialowi Normalni ludzie – dla najlepszego miniserialu, antologii lub filmu telewizyjnego oraz najlepszej aktorki w miniserialu, antologii lub filmie telewizyjnym dla Daisy Edgar-Jones. Kolejne dwie nominacje uzyskała antologia Mały topór w kategorii najlepszy miniserial, antologia lub film telewizyjny, oraz dla Johna Boyegi w kategorii najlepszy aktor drugoplanowy.

Cate Blanchett uhonorowano nominacją dla najlepszej aktorki w miniserialu, antologii lub filmie telewizyjnym za rolę w Mrs America, a Jodie Comer nominacją dla najlepszej aktorki w serialu obyczajowym w produkcji Obsesja Eve. Nominacje dla najlepszego aktora w serialu komediowym lub musicalu otrzymali Ramy Youssef – za kreacje stworzoną w Ramy i Don Cheadle za rolę w produkcji Czarny poniedziałek.

ZOBACZ TEŻ  Arnold Schwarzenegger wystąpi w serialowym westernie

Ceremonia wręczenia Złotych Globów odbędzie się 28 lutego.

Źródło: news prasowy za HBO Polska

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.

Przeczytaj również

Polecamy

Popularne teraz

Ostatnie komentarze

Serialowy – Twoje centrum serialowe

Na portalu serialowy.pl recenzujemy najlepsze seriale, które emitowane są w telewizji i na portalach streamingowych, takich jak Netflix, Amazon Prime czy HBO GO. Najlepsze seriale to według naszej redakcji nie tylko te, które pokazują coś nowego, czego w telewizji jeszcze nie było, ale również stare hity oraz emitowane do dziś seriale w dawnym stylu, jak chociażby Chirurdzy.

Oprócz recenzowania seriali publikujemy również newsy i rankingi, dzięki czemu nasi czytelnicy mogą się zorientować, które seriale są najlepsze. Serialowy.pl to portal o serialach stworzony przez ich pasjonatów, oglądających seriale nałogowo. Zapraszamy tu i na Facebooka!

Polecamy

Instagram