Nightflyers – powstanie nowy serial na podstawie książki G. R. R. Martina

Ogłoszono powstanie nowego serialu na podstawie prozy George’a R. R. Martina. Nightflyers to produkcja, która zostanie powołana do życia wspólnymi siłami SyFy oraz Netflixa. Więcej o nowej produkcji dowiecie się w naszym krótkim artykule. 

SyFy zamówiło serial, który oprze się na podstawie nadprzyrodzonego thrillera G. R. R. Martina oraz filmu z 1987 roku o polskiej nazwie Wędrowcy (Nightflyers). Serial wyprodukują Universal Cable Productions oraz Netflix, który tym samym zdobędzie prawa do serialu poza granicami Stanów Zjednoczonych. Z tego też względu w Polsce możemy spodziewać się serialu Nightflyers właśnie na Netflixie.

Decyzja nie była zaskoczeniem, a o projekcie mówiono już od jakiegoś czasu. Produkcja ma opowiadać o 8 niezależnych politycznie naukowcach oraz potężnym telepacie, których celem jest ekspedycja na skraj Układu Słonecznego na pokładzie statku Nightflyer, aby skontaktować się z pozaziemską cywilizacją, zaczynają jednak mieć miejsce przerażające i brutalne wydarzenia, a przeżycie kosmicznej podróży okazuje się o wiele trudniejsze niż mogło się wydawać.

W serialu wystąpią między innymi Gretchen Mol jako Dr. Agatha Matheson, Eoin Macken jako Karl D’Branin, David Ajala jako Roy Eris, Sam Strike jako Thale, Maya Eshet jako Lommie, Angus Sampson jako Rowan, Jodie Turner-Smith jako Melantha Jhirl oraz Brian F. O’Byrne jako Auggie.

Producentem wykonawczym będzie sam George Martin wraz z Gene Klein oraz Davidem Bartis. Pilot wyreżyseruje Mike Cahill a showrunnerem serialu został Daniel Cerone. SyFy posiada również prawa do innego dzieła Martina – Dzikie Karty.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.