Nierealne – nowy serial HBO o kobietach z nadprzyrodzonymi zdolnościami

25 marca 2021 | Newsy

Nowy serial obyczajowy HBO Nierealne opowie historię niezwykłej grupy ludzi, głównie kobiet, którzy nagle zaczynają przejawiać nadprzyrodzone zdolności. Serial podzielony będzie na dwie części.

Sierpień 1896 roku. W wiktoriańskim Londynie dochodzi do pewnego niewyjaśnionego zdarzenia, w wyniku którego część jego mieszkańców, w większości kobiety, zaczyna przejawiać nadprzyrodzone moce – od magicznych aż po takie dość przerażające. Wszyscy członkowie nowej, zepchniętej na margines społeczności są w śmiertelnym niebezpieczeństwie i nie ma znaczenia, jaki dar posiadają. Tajemnicza i odważna wdowa Amalia True (Laura Donnelly) oraz błyskotliwa, młoda wynalazczyni Peanance Adair (Ann Skelly) postanawiają otoczyć opieką i chronić obdarzone niezwykłymi mocami „sieroty”. Czeka je konfrontacja z brutalnymi siłami, które za wszelką cenę chcą doprowadzić do zagłady całej grupy.

nierealne serial hbo 2 1000

W serialu, który łączy w sobie elementy różnych gatunków, występują:

 • Olivia Williams jako Lavinia Bidlow, bogata filantropka, która jest fundatorką przytułku Amalii dla wykluczonych ze społeczeństwa sierot.
 • James Norton jako Hugo Swann, bogaty i nonszalancki właściciel przybytku będącego gniazdem rozpusty.
 • Tom Riley jako Augustus „Augie” Bidlow, czarujący i nieporadny młodszy brat Lavinii, który skrywa pewną tajemnicę.
 • Pip Torrens jako Lord Gilbert Massen, wysoki rangą urzędnik państwowy, który prowadzi krucjatę wymierzoną przeciw bohaterkom.
 • Ben Chaplin jako inspektor Frank Mundi, który musi wybrać między wiernością wobec policji i swoim wartościom moralnym.
 • Nominowany do nagrody Emmy Denis O’Hare jako Edmund Hague, obłąkany lekarz, który szuka źródła nadprzyrodzonych mocy.
 • Amy Manson jako udręczona życiem morderczyni Maladie, która czerpie siłę z bólu.
 • Rochelle Neil jako miotająca ogniem Annie „Bonfire” Carby, członkini gangu Maladie.
 • Zackary Momoh jako dr Horatio Cousens, lekarz z sierocińca, który zostaje obdarzony mocą uzdrawiania.
 • Eleanor Tomlinson jako Mary Brighton, ciężko doświadczona przez życie aktorka, która się nie poddaje i chce zrealizować swoje marzenie o występach na scenie.
 • Elizabeth Berrington jako sprytna i rezolutna Lucy Best, której cięty dowcip i optymizm maskują jej tragiczną przeszłość.
 • Anna Devlin jako Primrose Chattoway, marzycielka mająca niemal trzy metry wzrostu, która chciałaby być zwykłą, niepozorną dziewczyną.
 • Kiran Sonia Sawar jako Harriet Kaur, młoda Sikhijka ze Szkocji, która chce zostać prawniczką i przeżyć swoje życie, tak jak zaplanowała.
 • Viola Prettejohn jako Myrtle Haplisch dziewczyna uratowana od własnej rodziny, która nie była w stanie jej zrozumieć, bo ta mówi niezrozumiałym dla nich językiem.
 • Ella Smith jako Désireé Blodgett, prostytutka, której moce pakują ją samą i sześcioletniego syna-niemowę w tarapaty.
 • Vinnie Heaven jako Nimble Jack, zawadiacki i uroczy młody złodziejaszek, specjalista od włamań.
 • Nick Frost jako niesławny król półświatka Declan „Beggar King” Orrun.
ZOBACZ TEŻ  Wynonna Earp – zwiastun nadchodzącego finału serii!

Premiera pierwszego odcinka serialu Nierealne zaplanowana została w HBO i HBO GO na 12 kwietnia. W serwisie HBO GO pierwszy odcinek dodany zostanie nad ranem. Na antenie HBO premierowa emisja zaplanowana została tego samego dnia o 03:00, a następnie powtórzona o godzinie 20:10. Kolejne odcinki będą emitowane co tydzień o tej samej porze. Data premiery drugiej części sezonu, także liczącej sześć odcinków, zostanie ogłoszona w późniejszym czasie.

Opisy odcinków:

Nierealne, odcinek 1: Pilot

Pierwszy odcinek serialu. Londyn. Rok 1899. Trzy lata po niezwykłych wydarzeniach, w wyniku których bohaterki zaczęły nagle przejawiać nadprzyrodzone zdolności, Amalia True (Laura Donnelly) i Penance Adair (Ann Skelly) łączą siły, aby chronić inne kobiety przed powszechną wrogością. W tym samym czasie inspektor Frank Mundi (Ben Chaplin) prowadzi śledztwo w sprawie serii morderstw, które zostały rzekomo popełnione przez tę tajemniczą grupę i szuka niezwykle niebezpiecznej seryjnej zabójczyni nazywanej Maladie (Amy Manson).

Nierealne, odcinek 2: Exposure

W całym mieście głośno jest o operowym debiucie Maladie (Amy Manson). Mundi (Ben Chaplin) poprzysięga odnaleźć zabójczynię, a Amalia (Laura Donnelly) zaczyna prowadzić swoje własne śledztwo. Lavinia Bidlow (Olivia Williams), która hojnie wspierająca potrzebujących, próbuje zmienić percepcję osób przejawiających nietypowe zdolności przez resztę społeczeństwa podczas towarzyskiego spotkania. Hugo Swann (James Norton) zatrudnia Augie’ego (Tom Riley), młodszego brata Lavinii. Chłopak ma pomagać mu w prowadzeniu jego nielegalnych interesów. Szalony lekarz (Denis O’Hare) przeprowadza serię eksperymentów.

Nierealne, odcinek 3: Ignition

Penance (Ann Skelly) projektuje głośnik, dzięki któremu przepełniona optymizmem piosenka Mary (Eleanor Tomlinson) będzie słyszana w całym mieście, ale zanim to się stanie, Mary (Tomlinson) musi wydać z siebie głos. Grupa kobiet jest narażona na coraz większe niebezpieczeństwo. Amalia (Laura Donnelly) postanawia zawrzeć nieoczekiwany sojusz i rozszerzyć wpływy sierocińca. Augie (Tom Riley) i Mundi (Ben Chaplin) pracują dla Swanna (James Norton) i pomagają mu w prowadzeniu interesów.

ZOBACZ TEŻ  Komiks BRZRKR doczeka się filmowej i serialowej adaptacji od Netflixa

Nierealne, odcinek 4: Undertaking

Mundi (Ben Chaplin) chce wymierzyć sprawiedliwość, a Amalia (Laura Donnelly) i jej zaufane doradczynie sporządzają listę potencjalnych wrogów. Harriet (Kiran Sonia Sawar), Primrose (Anna Devlin) i pozostałe sieroty próbują rozszyfrować zakodowaną wiadomość. Niedługo potem Amalia (Donnelly) odkrywa, że grozi im niebezpieczeństwo.

Nierealne, odcinek 5: Hanged

Mieszkańcy miasta czekają na zaplanowaną egzekucję, a Penance (Ann Skelly) staje przed moralnym dylematem. Jej decyzja może pokrzyżować plany Amalii (Laura Donelly). Konflikt między dwoma bohaterkami zmusza sieroty do opowiedzenia się po jednej ze stron.

Nierealne, odcinek 6: True (ostatni odcinek pierwszej części sezonu)

Poznajemy historię Amalii (Laura Donnelly). Misja sierot krystalizuje się po brzemiennym w skutkach spotkaniu.

nierealne premiera 12 kwietnia

Źródło: news za Netflix

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.

Przeczytaj również

Polecamy

Popularne teraz

Ostatnie komentarze

Serialowy – Twoje centrum serialowe

Na portalu serialowy.pl recenzujemy najlepsze seriale, które emitowane są w telewizji i na portalach streamingowych, takich jak Netflix, Amazon Prime czy HBO GO. Najlepsze seriale to według naszej redakcji nie tylko te, które pokazują coś nowego, czego w telewizji jeszcze nie było, ale również stare hity oraz emitowane do dziś seriale w dawnym stylu, jak chociażby Chirurdzy.

Oprócz recenzowania seriali publikujemy również newsy i rankingi, dzięki czemu nasi czytelnicy mogą się zorientować, które seriale są najlepsze. Serialowy.pl to portal o serialach stworzony przez ich pasjonatów, oglądających seriale nałogowo. Zapraszamy tu i na Facebooka!

Polecamy

Instagram

Zarejestruj się już dziś w AMAZON PRIME VIDEO - 1. miesiąc za darmo, a potem 49 ZŁ ROCZNIE!