Nie będzie dalszych części Nawiedzonych domów od Mike’a Flanagana

28 grudnia 2020 | Newsy

Mike Flanagan, który zrealizował dla Netflixa dwa antologiczne seriale grozy Nawiedzony dom na wzgórzu i Nawiedzony dwór w Bly nie planuje tworzyć kolejnych części, bynajmniej nie w najbliższym czasie.

Wpis informujący o tej decyzji Flanagan zamieścił na swoim profilu na Twitterze. W odpowiedzi na pytanie zadane przez jednego z fanów poinformował on, iż z uwagi na inne zobowiązania na razie nie planuje kręcić kolejnych rozdziałów tej serii grozy. Nie wyklucza jednak powrotu do serii w przyszłości.

Nawiedzony dom na wzgórzu opiera się na powieści Shirley Jackson. Opowiada on historię piątki rodzeństwa, które wychowało się w najsłynniejszym nawiedzonym domu w Ameryce. Teraz gdy są już dorośli muszą zmierzyć się z samobójczą śmiercią swojej najmłodszej siostry. To powoduje, iż przyjdzie zmierzyć im się z duchami przeszłości, które nie zawsze kryją się tylko w ich psychice, ale i w zakamarkach owianego złą sławą domu.

Z kolei w Nawiedzonym dworze w Bly śmierć nie zawsze oznacza koniec. Opiekunka do dzieci pogrąża się w otchłani mrożących krew w żyłach tajemnic w gotyckim romansie. Zajrzymy do wnętrza przerażającego dworu w Bly, gdzie żywi i martwi mieszkają obok siebie. Akcja prawie w całości rozgrywa się w starej wiejskiej rezydencji, którą zamieszkuje guwernantka i dwójka sierot. Fabuła serialu oparta jest o nowelę Henry’ego Jamesa.

Źródło: Twitter

ZOBACZ TEŻ  Nawiedzony dwór w Bly – teaser i data premiery drugiej serii antologii Nawiedzony dom na wzgórzu

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.

Przeczytaj również

Polecamy

Popularne teraz

Ostatnie komentarze

Serialowy – Twoje centrum serialowe

Na portalu serialowy.pl recenzujemy najlepsze seriale, które emitowane są w telewizji i na portalach streamingowych, takich jak Netflix, Amazon Prime czy HBO GO. Najlepsze seriale to według naszej redakcji nie tylko te, które pokazują coś nowego, czego w telewizji jeszcze nie było, ale również stare hity oraz emitowane do dziś seriale w dawnym stylu, jak chociażby Chirurdzy.

Oprócz recenzowania seriali publikujemy również newsy i rankingi, dzięki czemu nasi czytelnicy mogą się zorientować, które seriale są najlepsze. Serialowy.pl to portal o serialach stworzony przez ich pasjonatów, oglądających seriale nałogowo. Zapraszamy tu i na Facebooka!

Polecamy

Instagram

Zarejestruj się już dziś w AMAZON PRIME VIDEO - 1. miesiąc za darmo, a potem 49 ZŁ ROCZNIE!