Nie będzie dalszych części Nawiedzonych domów od Mike’a Flanagana

}

Data: 28 grudnia 2020

a

Kategorie: Newsy

Mike Flanagan, który zrealizował dla Netflixa dwa antologiczne seriale grozy Nawiedzony dom na wzgórzu i Nawiedzony dwór w Bly nie planuje tworzyć kolejnych części, bynajmniej nie w najbliższym czasie.

Wpis informujący o tej decyzji Flanagan zamieścił na swoim profilu na Twitterze. W odpowiedzi na pytanie zadane przez jednego z fanów poinformował on, iż z uwagi na inne zobowiązania na razie nie planuje kręcić kolejnych rozdziałów tej serii grozy. Nie wyklucza jednak powrotu do serii w przyszłości.

Nawiedzony dom na wzgórzu opiera się na powieści Shirley Jackson. Opowiada on historię piątki rodzeństwa, które wychowało się w najsłynniejszym nawiedzonym domu w Ameryce. Teraz gdy są już dorośli muszą zmierzyć się z samobójczą śmiercią swojej najmłodszej siostry. To powoduje, iż przyjdzie zmierzyć im się z duchami przeszłości, które nie zawsze kryją się tylko w ich psychice, ale i w zakamarkach owianego złą sławą domu.

Z kolei w Nawiedzonym dworze w Bly śmierć nie zawsze oznacza koniec. Opiekunka do dzieci pogrąża się w otchłani mrożących krew w żyłach tajemnic w gotyckim romansie. Zajrzymy do wnętrza przerażającego dworu w Bly, gdzie żywi i martwi mieszkają obok siebie. Akcja prawie w całości rozgrywa się w starej wiejskiej rezydencji, którą zamieszkuje guwernantka i dwójka sierot. Fabuła serialu oparta jest o nowelę Henry’ego Jamesa.

Źródło: Twitter

ZOBACZ TEŻ  Nawiedzony dwór w Bly – teaser i data premiery drugiej serii antologii Nawiedzony dom na wzgórzu

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.