w

Nie będzie dalszych części Nawiedzonych domów od Mike’a Flanagana

the haunting of bly manor first look lede

Mike Flanagan, który zrealizował dla Netflixa dwa antologiczne seriale grozy Nawiedzony dom na wzgórzu i Nawiedzony dwór w Bly nie planuje tworzyć kolejnych części, bynajmniej nie w najbliższym czasie.

Wpis informujący o tej decyzji Flanagan zamieścił na swoim profilu na Twitterze. W odpowiedzi na pytanie zadane przez jednego z fanów poinformował on, iż z uwagi na inne zobowiązania na razie nie planuje kręcić kolejnych rozdziałów tej serii grozy. Nie wyklucza jednak powrotu do serii w przyszłości.

Nawiedzony dom na wzgórzu opiera się na powieści Shirley Jackson. Opowiada on historię piątki rodzeństwa, które wychowało się w najsłynniejszym nawiedzonym domu w Ameryce. Teraz gdy są już dorośli muszą zmierzyć się z samobójczą śmiercią swojej najmłodszej siostry. To powoduje, iż przyjdzie zmierzyć im się z duchami przeszłości, które nie zawsze kryją się tylko w ich psychice, ale i w zakamarkach owianego złą sławą domu.

Z kolei w Nawiedzonym dworze w Bly śmierć nie zawsze oznacza koniec. Opiekunka do dzieci pogrąża się w otchłani mrożących krew w żyłach tajemnic w gotyckim romansie. Zajrzymy do wnętrza przerażającego dworu w Bly, gdzie żywi i martwi mieszkają obok siebie. Akcja prawie w całości rozgrywa się w starej wiejskiej rezydencji, którą zamieszkuje guwernantka i dwójka sierot. Fabuła serialu oparta jest o nowelę Henry’ego Jamesa.

Źródło: Twitter

Justyna Macugowska

Napisane przez Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cobrakai3

Cobra Kai sezon 3. – Netflix przyspiesza datę premiery

vikings tv show image 6

Vikings: Valhalla – nadchodzi sequel Wikingów!