Netflix udostępnił kadry z 2. części serialu animowanego Kajko i Kokosz oraz ogłosił nowe nazwiska w obsadzie! 

}

Data: 20 października 2021

a

Kategorie: Newsy

Netflix zaprezentował kadry z drugiej części serialu animowanego Kajko i Kokosz opartego na kultowym komiksie Janusza Christy.

kajko i kokosz 2 epizod 6
fot. netflix
kajko i kokosz 2 epizod 7
fot. netflix
kajko i kokosz 2 epizod 9
fot. netflix
kajko i kokosz 2 epizod 10
fot. netflix
kajko i kokosz 2 epizod 11
fot. netflix
kajko i kokosz 2 epizod 12
fot. netflix
kajko i kokosz 2 epizod 13
fot. netflix

Do obsady znanej z pierwszego sezonu dołączyli znakomici twórcy ze świata filmu i muzyki wcielający się w nowe postaci – Krystyna Janda (Dyrektorka Szkoły Latania), Brodka (Kaprylda), Anna Cieślak (Kapłanka Porewita), a także Jerzy Stuhr (Dziad Borowy), Andrzej Seweryn (Wielki Kapłan) oraz Olaf Lubaszenko (Ramparam).

W animacji zobaczymy ponownie dobrze znanych bohaterów, którym głosów użyczyli Artur Pontek (Kajko), Michał Piela (Kokosz), Jarosław Boberek (Mirmił), Anna Apostolakis (Lubawa), Agata Kulesza (Jaga), Jan Aleksandrowicz-Krasko (Łamignat), Grzegorz Pawlak (Hegemon), Jacek Kopczyński (Kapral), Abelard Giza (Oferma), Krzysztof Zalewski (Wit), Eryk Lubos (Rodrus) oraz Maciej Kosmala (Miluś).

Do grona twórców dołączyli również Marta Stróżycka odpowiedzialna za reżyserię odcinka Nawiedzony Gród oraz Aliaksandr Sasha Kanavalau reżyser epizodów: Łaźnia oraz W dziczy. Nad reżyserią pozostałych odcinków czuwali Michał Śledziu Śledziński, Robert Jaszczurowski, Łukasz Kacprowicz oraz Marcin Wasilewski.

Autorami scenariuszy zarówno pierwszej, jak i drugiej części serialu są Maciej Kur i Rafał Skarżycki, a projektów głównych postaci – Sławomir Kiełbus. 

Druga część serialu Kajko i Kokosz wyprodukowanego przez EGoFILM, dostępna będzie w Polsce na Netflix od 17 listopada 2021 roku, składa się z dziewięciu trzynastominutowych odcinków. Trzecia część, złożona z dwunastu odcinków, ukaże się w 2022 r.

Kajko i Kokosz to serial animowany stworzony na podstawie kultowego komiksu autorstwa Janusza Christy. Głównymi bohaterami są słowiańscy wojowie – Kajko i Kokosz, którzy w kolejnych odcinkach serii wyruszą na wyprawy i zwiedzą świat poza Mirmiłowem. Jednak nie zabraknie również historii z życia grodu. Przygody dzielnych wojów będą pełne podstępów Zbójcerzy, fanaberii kasztelana Mirmiła, a także psot figlarnego smoka Milusia. 

Źródło: Netflix

ZOBACZ TEŻ  Oficjalnie! Loki dostaje 2. sezon!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.