Netflix traci subskrybentów!

}

Data: 21 kwietnia 2022

a

Kategorie: Newsy

Największa platforma streamingowa na świecie – Netflix traci użytkowników. Ogłoszono, iż w pierwszym kwartale tego roku z subskrypcji zrezygnowało 200 tysięcy osób na całym świecie.

Spowodowało to, iż Netflix ma teraz około 221,64 miliona użytkowników. Według prognoz to jednak nie koniec. W drugim kwartale przewidywana jest strata około 2 milionów subskrybentów. To odbija się na wartości spółki na giełdzie. Akcje Netflixa lecą w dół.

Analitycy z Wall Street spodziewali się, że Netflix powiększy swoją rodzinę o 2,8 miliona nowych użytkowników w pierwszy kwartale tego roku. Spadek zmroził więc inwestorów.

Netflix odnotował także spadek w przychodach. W pierwszym kwartale tego roku platforma zarobiła 7,868 miliarda dolarów, a więc o 10% mniej niż rok temu.

Osoby znające temat spekulują, iż powodem tego jest zwiększona konkurencja na rynku oraz stosunkowo wysoki wskaźnik współdzielenia kont.

A Wy co o tym sądzicie? Subskrybujecie Netflixa?

Źródło: Dark Horizons

ZOBACZ TEŻ  Rodzinny interes – początek zdjęć do 6. sezonu

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.