Netflix: See What’s Next – Podsumowanie konferencji

18 kwietnia 2018 | Newsy

j

– W 2018 roku Netflix przedstawi ponad 100 oryginalnych produkcji EMEA, promując lokalne historie wśród widzów na całym świecie.

– Netflix ogłosił dziś 10 nowych europejskich produkcji.

 

RZYM, 18 kwietnia 2018 r. – Netflix, jeden z największych na świecie internetowych serwisów rozrywkowych, wspiera lokalnych twórców, przedstawiając widzom na całym świecie nowe, wyjątkowe produkcje z Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA).

Netflix uważa, że wspaniałe opowieści rodzą się we wszystkich zakątkach świata, a jedni z najlepszych twórców pochodzą właśnie z regionu EMEA. Dlatego w tym roku użytkownicy Netflix na całym świecie będą mogli obejrzeć ponad 100 produkcji* pochodzących nie tylko z Europy, ale po raz pierwszy także z Bliskiego Wschodu i Afryki – łącznie z 16 krajów** w 16 różnych językach***. Tym samym, w porównaniu z ubiegłym rokiem, Netflix podwoił liczbę produkowanych treści i wielkość inwestycji w regionie. W pracę nad lokalnymi projektami zaangażowanych jest ponad 35 tysięcy osób.

 

Uznane przez krytyków i uwielbiane przez widzów seriale Dark (Niemcy),  Suburra(Włochy), Telefonistki (Hiszpania) czy Czarne lustro (Wielka Brytania) dowiodły, że wysokiej jakości treści mogą znaleźć widownię zarówno na rynku lokalnym, jak i globalnym. Serial Dark, którego premiera odbyła się w grudniu zeszłego roku, zdobył zaskakująco wielu fanów w takich krajach jak Chile, Bangladesz i Kanada, a na każdą godzinę, którą przy tym serialu spędzili widzowie w Niemczech, przypada aż dziewięć godzin emisji w innych krajach.

 Wierzymy, że świetnie opowiedziane historie nie znają granic. Zapewniając twórcom z różnych zakątków świata i kręgów kulturowych dostęp do międzynarodowej platformy, gdzie ich działalność ogranicza jedynie wyobraźnia, stworzyliśmy podatny grunt, na którym z pewnością wyrosną unikalne i jednocześnie uniwersalne historie, które spodobają się globalnej widowni – podsumowuje Ted Sarandos, dyrektor ds. treści Netflix.

Nowe, europejskie projekty

Netflix zaprezentował dziś 10 nowych europejskich projektów, wśród których znajduje się: 7 oryginalnych seriali – pierwszy holenderski serial Netflix, serial Mortel (Francja), The Wave (Niemcy), Luna Nera (Włochy), Dom z papieru, część 3 (Hiszpania), a także brytyjskie seriale The English Game oraz Turn Up Charlie; dwa seriale dokumentalne – jeden całkowicie produkcji francuskiej, a drugi, zatytułowany The Staircase, produkowany przez Francję, ale kręcony w USA; a także jeden film pełnometrażowy – Rimetti a Noi i Nostri Debiti (Włochy).

Od Libanu po Szkocję, od Szwecji po Jordanię i od Hiszpanii po Polskę – lokalne produkcje zrealizowane dla Netflix oferują bogactwo gatunków****  i rodzajów rozrywki – od seriali i filmów przez programy typu reality show, dokumenty i kino niezależne, aż po stand-upy i programy dla dzieci.

– Jako producenci ponad 100 europejskich projektów, które ujrzą światło dzienne w tym roku, jesteśmy głęboko zaangażowani w reprezentowanie europejskiej rozrywki na świecie. Lokalnym twórcom chcemy zapewnić dostęp do globalnej platformy, gdzie będą mogli dzielić się swoją wizją. Dzięki temu widzowie na całym świecie będą mieli szansę odkryć nieopowiedziane dotąd historie z różnych krajów i cieszyć się nimi w każdej chwili i z każdego miejsca na ziemi bez względu na język, już od chwili ich premiery. A to zaledwie początek naszej przygody – dodaje Sarandos.

ZOBACZ TEŻ  M.O.D.O.K. - Hulu prezentuje pełną zapowiedź animacji

Podczas konferencji, która odbyła się dzisiaj w Rzymie Netflix zaprezentował szczegóły zapowiadanych produkcji:

Nowe produkcje oryginalne

 • Siedem nowych seriali oryginalnych:
  • Pierwszy holenderski serial Netflix, za który odpowiada firma produkcyjna Pupkin i którego premiera planowana jest na 2019 rok. Akcja rozgrywać się będzie w Amsterdamie – mieście niczym nieograniczonej wolności. Grupa studentów, która ma wszystko, czego tylko zapragnie: młodość, pieniądze, seks, władzę… przez przypadek otwiera portal prowadzący do demonicznego świata z czasów niderlandzkiego złotego wieku.
  • Mortel (Francja). Piąty oryginalny serial Netflix z Francji opowiada o nastolatkach, których losy splotła nadprzyrodzona siła. Twórcą serialu jest Frédéric Garcia, a za produkcję odpowiada Mandarin Television.
  • The Wave (Niemcy). Trzeci oryginalny serial Netflix z Niemiec powstaje na podstawie filmowego hitu Fala, inspirowanego prawdziwymi wydarzeniami. Za produkcję odpowiedzialna jest firma Rat Pack we współpracy z Sony Pictures Television Germany.
  • Luna Nera (Włochy) – oryginalny serial opowiadający historię żyjącej w siedemnastowiecznych Włoszech kobiety, którą oskarżono o czary. Twórczyniami serialu są Francesca Manieri, Laura Paolucci oraz Tiziana Trianę, a za produkcję odpowiada Fandango.
  • Trzecia część Domu z papieru (Hiszpania). Po światowym sukcesie pierwszych dwóch części, hiszpański hit opowiadający historię napadu na mennicę powraca. Nowy śmiały plan Profesora zostanie ujawniony w 2019 roku.
  • The English Game (Wielka Brytania). Sześcioodcinkowy miniserial o historii piłki nożnej ukazujący zmagania ludzi, którzy nie zważając na społeczne podziały, stworzyli grę, która stała się najpopularniejszym sportem na świecie. Serial wyprodukuje firma 42, a za scenariusz odpowiadać będzie Julian Fellowes, twórca Downton Abbey.
  • Turn Up Charlie (Wielka Brytania). Nowy brytyjski serial komediowy z Idrisem Elbą w roli głównej. Serial będzie mieć 8 odcinków, a jego producentami wykonawczymi są Idris Elba oraz Gary Reich.
 • Dwa nowe seriale dokumentalne:
  • Serial dokumentalny oparty na historii jednej z najsłynniejszych nierozwiązanych spraw w historii Francji – zabójstwa Gregory’ego Villemina z 1984 roku. Producentem serialu będzie Elodie Polo Ackermann (Imagissime – Lagardère Studios), a showrunnerem – Gilles Marchand.
  • Serial The Staircase przedstawi wciągającą historię Michaela Petersona, autora kryminałów, oskarżonego o zabicie swojej żony, Kathleen, którą znaleziono martwą u stóp schodów w ich domu, oraz trwającej 16 lat batalii sądowej. Nowe odcinki pojawią się na Netflix równolegle z odcinkami oryginalnego serialu dokumentalnego poświęconego tej sprawie. Za produkcję odpowiadać będą Matthieu Belghiti oraz zdobywca Oskara Jean-Xavier de Lestrade, który będzie także reżyserem serialu.
 • Pierwszy włoski oryginalny film Netflix zatytułowany Rimetti a Noi i Nostri Debiti(Forgive Us Our Debts) wyreżyserowany przez Antonia Morabito, w którym wystąpi Claudio Santamaria, Marco Giallini.

ToddYellin NetflixSWNRome2018 5

Netflix zaprezentował także szczegóły i materiały z nowych i powracających europejskich seriali oryginalnych, filmów, dokumentów i innych programów:

 • 13 Novembre: Fluctuat Nec Mergitur – trzyczęściowy dokument poświęcony historiom ludzi bezpośrednio dotkniętych zamachem terrorystycznym, który miał miejsce 13 listopada 2015 roku w Paryżu. Premiera na Netflix 1 czerwca 2018 roku.
 • Baby – rozpoczęto właśnie produkcję serialu w reżyserii Andrei De Sica (Synowie nocy) oraz Anny Negri (Witaj smutku). W rolach głównych wystąpią Benedetta Porcaroli, Alice Pagani, Isabella Ferrari oraz Claudia Pandolfi.
 • Dark – sezon drugi – 25 czerwca twórcy serialu rozpoczną produkcję w Berlinie i okolicach. Pokazano pierwsze zdjęcia.
 • Dogs Of Berlin 
 • Elite 
 • Génération Q – to tytuł najnowszego francuskiego serialu komediowego wyreżyserowanego przez Noémie Saglio, za którego produkcję odpowiada UNRATED Studios. Premiera serialu planowana jest na drugą połowę 2018 roku. W obsadzie znajdzie się wiele obiecujących młodych talentów, m.in.: Zita Hanrot (jako Elsa), Sabrina Ouazani (jako Charlotte), Joséphine Draï (jako Emilie), a także Marc Ruchmann (jako Jules).
 • Dom z papieru – część 3
 • Osmosis – to oryginalny francuski serial science-fiction, do którego zdjęcia rozpoczną się w czerwcu 2018 roku. Pierwsze dwa odcinki wyreżyseruje Thomas Vincent (Wersal: prawo krwi, Tunel).
 • Paquita Salas – sezon 2
 • The Innocents – zaprezentowany został pierwszy teaser i plakat produkcji
 • The Protector – pierwszy oryginalny serial Netflix produkcji tureckiej zyskał oficjalny tytuł
 • Rimetti a Noi i Nostri Debitti

 

ZOBACZ TEŻ  Prawnik z Lincolna powróci jako serial, wiemy kto napisze scenariusz!

* Liczba ta obejmuje na dziś seriale telewizyjne, filmy pełnometrażowe, stand-upy, dokumenty, programy dla dzieci, programy typu reality show i wiele innych, dla których miejscem pochodzenia jest jeden z krajów w regionie EMEA i które oznaczone są jako oryginalne produkcje Netflix na rynku lokalnym lub światowym.

** Belgia, Dania, Francja, Gruzja, Niemcy, Węgry, Izrael, Włochy, Liban, Holandia, Norwegia, Polska, Hiszpania, Republika Południowej Afryki, Turcja i Wielka Brytania.

*** Arabski, kataloński, duński, niderlandzki, angielski, fiński, francuski, gruziński, niemiecki, hebrajski, węgierski, włoski, norweski, polski, hiszpański i turecki.

**** Produkcje obejmują takie gatunki i rodzaje programów jak:

 • Seriale komediowe (Génération Q – Francja),
 • Ekranizacje popularnych na całym świecie sag fantasy (Wiedźmin – Polska),
 • Stand-upy (Fary is the new Black – Francja, Adel Karam – Bliski Wschód, Enissa Amani – Niemcy),
 • Obyczajowe seriale muzyczne (The Eddy – Francja),
 • Epickie filmy kostiumowe (Outlaw King – Wielka Brytnia),
 • Dokumenty o sporcie i polityce (Dos Cataluñas – Hiszpania, First team: Juventus– Włochy) oraz wywrotowe mockumenty (Paquita Salas – Hiszpania),
 • Seriale science-fiction, antyutopie lub postapokaliptyczne dramaty, w których bohaterowie walczą o przetrwanie (Osmosis – Francja, Czarne lustro – Wielka Brytania, The Rain – Dania),
 • Historie o wchodzeniu w dorosłość (Baby – Włochy, Élite – Hiszpania, Winx – Włochy),
 • Mocne współczesne historie obyczajowe (Dogs of Berlin – Niemcy),
 • Fantasy z superbohaterami (The Protector – Turcja),
 • Historia alternatywna, thrillery (1983 – Polska),
 • Współczesne seriale dla nastolatków z elementami nadprzyrodzonymi (Jinn – Bliski Wschód).

 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magdalena Bród

Kompletnie zapalona serialomaniaczka. Uwielbia zarówno te nowe, jak i te sprzed 15 lat. Bardzo się smuci, gdy serial ma tylko jeden sezon.

Przeczytaj również

Polecamy

Popularne teraz

Grudzień w HBO GO

Grudzień w HBO GO to nowa porcja premier serialowych...

Ostatnie komentarze

Serialowy – Twoje centrum serialowe

Na portalu serialowy.pl recenzujemy najlepsze seriale, które emitowane są w telewizji i na portalach streamingowych, takich jak Netflix, Amazon Prime czy HBO GO. Najlepsze seriale to według naszej redakcji nie tylko te, które pokazują coś nowego, czego w telewizji jeszcze nie było, ale również stare hity oraz emitowane do dziś seriale w dawnym stylu, jak chociażby Chirurdzy.

Oprócz recenzowania seriali publikujemy również newsy i rankingi, dzięki czemu nasi czytelnicy mogą się zorientować, które seriale są najlepsze. Serialowy.pl to portal o serialach stworzony przez ich pasjonatów, oglądających seriale nałogowo. Zapraszamy tu i na Facebooka!

Polecamy

Instagram

Partnerzy

Zarejestruj się już dziś w AMAZON PRIME VIDEO - 1. miesiąc za darmo, a potem 49 ZŁ ROCZNIE!