pixel

Przeczytano:

Netflix i Shondaland – wiemy więcej o ich współpracy!

24 07 2018 | Newsy | 0 komentarzy

j

Autor: Marta Postulka

Orientacyjny czas czytania: / Liczba słów:

Netflix i Shondaland ogłosiły pierwszą listę seriali, które Shonda Rhimes, Betsy Beers i ich zespół stworzą dla Netflix.

W przygotowaniu są następujące projekty (wszystkie tytuły są tytułami roboczymi):

Niezatytułowany projekt Shondy Rhimes

Serial oparty na artykule Jessici Pressler How Anna Delvey Tricked New York’s Party People, który ukazał się na łamach New York Times. Na Manhattanie łatwo zdobywa się przyjaciół. Czy główna bohaterka jest urzeczywistnieniem amerykańskiego snu, czy największą oszustką w historii Nowego Jorku? Czy to w ogóle oszustwo, jeżeli bycie oszukiwanym sprawia innym przyjemność?

Producentem wykonawczym serialu będzie Shonda Rhimes.

Niezatytułowany projekt o Bridgertonach

Oparty na bestsellerowej serii powieści Julii Quinn. Mądra, feministyczna historia miłosna, tocząca się w czasach brytyjskiej regencji, opowiedziana z perspektywy potężnej rodziny Bridgertonów. Ujawnia pełne blasku, bogactwa, bólu, radości, a także często samotności, życie członków londyńskich wyższych sfer.

Twórcą scenariusza i showrunnerem serialu będzie Chris Van Dusen (Skandal).

The Warmth of Other Suns

Ekranizacja powieści laureatki Pulitzera Isabel Wilkerson. Ta przełomowa historia pokazuje losy trwającej dziesiątki lat migracji czarnych Amerykanów, którzy po wprowadzeniu praw Jima Crowa uciekali z Południa w poszukiwaniu lepszego życia.

Za adaptację będzie odpowiedzialna Anna Deavere Smith.

Pico & Sepulveda

Osadzona w latach 40-tych XIX wieku historia rozgrywająca się w znajdującej się wówczas pod rządami Meksyku Kalifornii. Serial pokazuje koniec idyllicznej epoki tego regionu, kiedy prawa do ziemi zaczynają rościć Amerykanie, grożąc Meksykanom agresją i wybuchem wojny.

Twórcą serialu będzie laureatka nagrody Emmy Janet Leahy.

Reset:  My Fight for Inclusion and Lasting Change

Netflix i Shondaland zdobyły prawa do ekranizacji przełomowej biografii Ellen Pao. Pao w swojej książce, poza życiem prywatnym, wspomina także proces, który wytoczyła swojemu byłemu szefowi. Sprawa przyciągnęła uwagę mediów i wstrząsnęła męskim światkiem Doliny Krzemowej stając się początkiem ruchu Time’s Up.

The Residence

Netflix i Shondaland nabyły także prawa do genialnego reportażu Kate Andersen Brower The Residence: Inside the Private World of the White Housem – wyjątkowo dokładnej kroniki życia w Białym Domu opowiedzianej z perspektywy pracującego w nim personelu. Produkcja pokaże od kuchni życie w jednym z najsłynniejszych domów świata.

Sunshine Scouts

Czarna komedia o grupie rozwydrzonych nastolatek, którym podczas przebywania na obozie harcerskim, udaje się przeżyć koniec świata. Muszą teraz wykorzystać swoje harcerskie umiejętności, aby przetrwać w postapokaliptycznym świecie, pilnując żeby ocalona ludzkość przestrzegała zasad Kodeksu Słonecznych Harcerzy.

Twórczynią serialu będzie scenarzystka i aktorka Jill Alexander.

Hot Chocolate Nutcracker

Dokument o kulisach powstawania nowej wersji klasycznego baletu Dziadek do orzechóww wykonaniu tancerzy Debbie Allen Dance Academy. Ta uwspółcześniona interpretacja znanej historii, przygotowana przez artystów w różnym wieku i reprezentujących różne style taneczne, umocniła wysoką pozycję Debbie Allen w świecie tańca.

Za zdjęcia, reżyserię i produkcję odpowiadać będzie Oliver Bokelberg (Skandal).

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O autorze

Marta Postulka

Miłośniczka jedzenia wszelkiego, oprócz wątróbki. Czasami potyka sie o własne nogi. Roztrzepana. Zakochana w Poradach różowej brygady. Próbuje rzucić Chirurgów od 4 lat, ale nie potrafi.

Przeczytaj również