w

Neon Genesis Evangelion pojawi się na Netflixie!

neon genesis evangelion netflix
spider's web

Netflix przygotował nie lada niespodziankę dla fanów anime. Już w czerwcu na platformie zadebiutuje bowiem kultowa już seria Neon Genesis Evangelion.

To serial anime emitowany w latach 1995-1996. Składał się z 26-odcinków. Kiedyś emitowany był w naszym kraju przez stację Hyper, ale nie wiele osób miało okazję go obejrzeć. Teraz dzięki Netflixowi seria może trafić do milionów widzów.

Oprócz serialu na platformie zadebiutują także dwa pełnometrażowe filmy z tego uniwersum Evangelion: Death True i The End of Evangelion.

Anime opowiada historię 14-letniego chłopca, który zostaje pilotem humanoidalnego robota Evangelion i broni Japonii przed dziwnymi istotami zwanymi Aniołami. Istoty te pojawiły się po katastrofie znanej jako Second Impact. Miała ona miejsce w 2000 roku, a fabuła rozgrywa się na piętnaście lat po niej.

Źródło: screenrant

Justyna Macugowska

Napisane przez Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cbs perry mason 003 content cian 423688 1928 1280x720 342921795713 1531264 1920x1080

Perry Mason, znany adwokat powróci w serialu HBO!

marvels runaways review

Marvel’s Runaways – 3. sezon powstanie!