Neon Genesis Evangelion pojawi się na Netflixie!

}

Data: 25 marca 2019

a

Kategorie: Newsy

Netflix przygotował nie lada niespodziankę dla fanów anime. Już w czerwcu na platformie zadebiutuje bowiem kultowa już seria Neon Genesis Evangelion.

To serial anime emitowany w latach 1995-1996. Składał się z 26-odcinków. Kiedyś emitowany był w naszym kraju przez stację Hyper, ale nie wiele osób miało okazję go obejrzeć. Teraz dzięki Netflixowi seria może trafić do milionów widzów.

Oprócz serialu na platformie zadebiutują także dwa pełnometrażowe filmy z tego uniwersum Evangelion: Death True i The End of Evangelion.

Anime opowiada historię 14-letniego chłopca, który zostaje pilotem humanoidalnego robota Evangelion i broni Japonii przed dziwnymi istotami zwanymi Aniołami. Istoty te pojawiły się po katastrofie znanej jako Second Impact. Miała ona miejsce w 2000 roku, a fabuła rozgrywa się na piętnaście lat po niej.

Źródło: screenrant

ZOBACZ TEŻ  Cobra Kai sezon 3. - Netflix przyspiesza datę premiery

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.