Nawiedzony dom na wzgórzu – nowy serial Netflixa

j
}

Data: 15 lutego 2018

a

Kategorie: Newsy

Popularna platforma streamingowa zamówiła serialową adaptację powieści Shirley Jackson. Kanoniczny już w kręgach wielbicieli grozy Nawiedzony dom na wzgórzu już niebawem zostanie przeniesiony na mały ekran. Premierę zaplanowano na 2018 rok.

Książkowy pierwowzór opowiada o czwórce osób wprowadzających się do owianego złą sławą domostwa. Początkowo myślą, że mają do czynienia wyłącznie z podejrzanymi odgłosami i drzwiami, które same się zamykają. Jednak upiorny, tajemniczy dom przez cały czas gromadzi siły, aby zawładnąć upatrzoną pośród śmiałków ofiarą.

Nawiedzony dom na wzgórzu opublikowano po raz pierwszy w latach 50. XX wieku. Powieść została uznana przez krytyków za jedną z najważniejszych w historii literatury grozy. Doczekała się już dwóch kinowych adaptacji.

ZOBACZ TEŻ  Hip hop: kawałki, które wstrząsnęły Ameryką - polska premiera serii dokumentalnej!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Marcelina Kulig

Miłośniczka dziwnego kina, entuzjastka memów, podróżniczka po najciemniejszych zakamarkach sieci. Nie chce wystawiać odporności swoich rozmówców na próbę i nie wie, czy zagadanie kogoś na śmierć jest karalne, dlatego pisze o filmach i serialach.