w

Nawiedzony dom na wzgórzu – nowy serial Netflixa

dom na nawiedzonym wzgórzu

Popularna platforma streamingowa zamówiła serialową adaptację powieści Shirley Jackson. Kanoniczny już w kręgach wielbicieli grozy Nawiedzony dom na wzgórzu już niebawem zostanie przeniesiony na mały ekran. Premierę zaplanowano na 2018 rok.

Książkowy pierwowzór opowiada o czwórce osób wprowadzających się do owianego złą sławą domostwa. Początkowo myślą, że mają do czynienia wyłącznie z podejrzanymi odgłosami i drzwiami, które same się zamykają. Jednak upiorny, tajemniczy dom przez cały czas gromadzi siły, aby zawładnąć upatrzoną pośród śmiałków ofiarą.

Nawiedzony dom na wzgórzu opublikowano po raz pierwszy w latach 50. XX wieku. Powieść została uznana przez krytyków za jedną z najważniejszych w historii literatury grozy. Doczekała się już dwóch kinowych adaptacji.

Marcelina Kulig

Napisane przez Marcelina Kulig

Miłośniczka dziwnego kina, entuzjastka memów, podróżniczka po najciemniejszych zakamarkach sieci. Nie chce wystawiać odporności swoich rozmówców na próbę i nie wie, czy zagadanie kogoś na śmierć jest karalne, dlatego pisze o filmach i serialach.

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

the caesars

“The Caesars” – Powstanie nowy serial Martina Scorsesego i Michaela Hirsta

manhunt

Zamachowiec, którego zdradził język. Recenzja Manhunt: Unabomber