Największy wyścig z czasem w historii nauki – premiera serialu Projekt Manhattan

}

Data: 20 lutego 2021

a

Kategorie: Newsy

Grupa naukowców otrzymała misję, by skonstruować pierwszą na świecie bombę atomową. Muszą się spieszyć – rozpoczyna się największy w historii nauki wyścig z czasem. Serial Projekt Manhattan obserwuje poczynania genialnych, choć niewolnych od wad wynalazców i ich rodzin. Świat, w którym się znaleźli, opiera się na sekretach i kłamstwach przenikających w każdy aspekt ich życia.

Pełna tajemnic i suspensu akcja Projektu Manhattan rozgrywa się w latach 40. ubiegłego stulecia. Frank Winter i jego zespół zostali zwerbowani do projektu, o którym niewiele wiedzieli. Dopiero w ośrodku położonym na pustynnym, zakurzonym wzgórzu, staje się jasne, że projekt nie jest zwyczajnym zadaniem.

projekt manhattan epic drama 3

Choć w Los Alamos w Nowym Meksyku żyje największe skupisko geniuszy, nie da się znaleźć tego miasta na mapie. Tutaj każdy byt został sklasyfikowany. Mieszkańcy są rozdarci między przydzielonymi im obowiązkami a wyznawanymi wartościami. Członkowie rodzin skrywają między sobą różne tajemnice. Wojsko trzyma w niepewności naukowców, którzy z kolei utrzymują własne sekrety. Serial opowiada o pięknie, niebezpieczeństwie i oszustwach, które towarzyszyły pierwszym „nuklearnym” rodzinom.

Glen Babbit przewodniczy młodym naukowcom i pomaga im sterować politycznym polem minowym w Los Alamos. Charlie Issacs szybko staje się tak samo biegły w oszustwach, jak w matematyce. Jego żona Abby zostaje niezwykłą liderką pozostałych kobiet. Żona Franka, Liza, botaniczka działająca na własnych zasadach, rezygnuje ze swojej kariery, by przeprowadzić się razem z mężem i zbuntowaną 17-letnią córką Callie na pustynię. Liza zaczyna zauważać niepokojące zmiany w ich otoczeniu. Ambitny brytyjski naukowiec Paul Crosley wykorzystuje każdą okazję, by poprawić wydolność załogi. Jest gotów poświęcić nawet życie człowieka, dzięki któremu znalazł się w projekcie Manhattan. Helen Prins pozostaje zupełną zagadką dla swoich współpracowników, wśród których znaleźli się Jim Meeks, Louis „Fritz” Fedowitz i Sid Liao.

ZOBACZ TEŻ  Daredevil - Kingpin powraca i otrzymuje własne wideo
projekt manhattan epic drama 5

W serialu występują John Benjamin Hickey jako Frank Winter, Olivia Williams jako Liza Winter, Daniel Stern jako Glen Babbit, Ashley Zukerman jako Charlie Isaacs, Rachel Brosnahan jako Abby Isaacs, Katja Herbers jako Helen Prins, Alexia Fast jako Callie Wainter, Christopher Denham jako Jim Meeks, Harry Lloyd jako Paul Crosley, Michael Chernus jako Louis „Fritz” Fedowitz oraz Eddie Shin jako Sid Liao.

Reżyserem serialu jest Thomas Schlamme, zdobywca statuetki Emmy. Scenariusz napisał Sam Shaw. Premierowy odcinek Projektu Manhattan pokaże Epic Drama już 25 lutego o 22:30. Emisja kolejnych odcinków w każdy czwartek o tej samej porze.

Źródło: news za Epic Drama

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.