Na planie Star Trek: Discovery – co zobaczymy w nowym sezonie?

j

Autor: Ula Zywer

}

Data: 17 kwietnia 2018

a

Kategorie: Newsy

Star Trek to temat, który twórcy wszelkiego rodzaju dzieł science-fiction podejmują już od lat sześćdziesiątych. Mamy XXI wiek i wydaje nam się, że to studnia bez dna. W 2017 roku rozpoczęto bowiem nagrywanie kolejnej odsłony słynnej franczyzy – mowa oczywiście o serialu Star Trek: Discovery. Ku uciesze fanów fantastyki serial nie kończy się na jednym sezonie.

Właśnie ruszyły zdjęcia do drugiego sezonu serialu Star Trek: Discovery. Miłośnicy fantastyki zacierają już ręce, bo pierwszy sezon okazał się bardzo obiecujący – równie brutalny, co mroczny. Dodatkową bardzo dobrą wiadomością dla znawców franczyzy jest informacja, że na w drugim sezonie Star Trek: Discovery pojawi się jedna z ważniejszych postaci serii, Spock. Newsa tego potwierdził Jonathan Frakes podczas konferencji Comic Con w El Paso. Co więcej, dodał, że słynny bohater powróci do serialu w formie retrospekcji i nastąpi to w drugim odcinku drugiego sezonu. Wygląda na to, że pierwszy raz w historii fani serialu będą bardziej wyczekiwać odcinka drugiego niż pierwszego.

Jednakże – jak to często bywa, kiedy nowa odsłona starej opowieści wraca na ekrany – nie obyło się bez zgrzytów. Twórcy Star Trek: Discovery chcieli wykorzystać obraz oryginalnego statku kosmicznego Enterprise, ale musieli z tego zrezygnować. W świetle prawa byłby to plagiat – z tego samego powodu zresztą J.J. Abrams musiał obejść się smakiem podczas reżyserowania filmu pełnometrażowego Star Trek (2009).

Zobaczymy Spocka, ale nie zobaczymy Enterprise – bilans wychodzi na zero. Czy Wy też nie możecie się doczekać drugiego sezonu serialu?

ZOBACZ TEŻ  Star Trek: Discovery – w 3. sezonie nie zobaczymy dwóch ważnych postaci!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Ula Zywer

Pochłania seriale wszelkiego rodzaju, ale najbardziej lubuje się w komediowych. Fanka dobrych soundtracków, zarówno serialowych, jak i filmowych. Szczególnie ceni sobie produkcje z nieoczywistym zakończeniem.