w

Mroczne materie sezon 2. – zobaczcie zapowiedź!

hdm7 732x412

Na trwającym w sieci Comic Conie HBO opublikowało oficjalny zwiastun nadchodzącego drugiego sezonu serialu fantasy Mroczne materie opartego na powieściach Phillipa Pullmana.

Główną bohaterką serialu jest Lyra Belacqua, sierota, która żyje w alternatywnym świecie, w którym ludziom towarzyszą dajmony, czyli manifestacje ich dusz przybierające postacie zwierząt. W poszukiwaniu swojego przyjaciela, Lyra odbędzie wędrówkę przez wiele równoległych wymiarów, a w każdym z nich czyha przygoda i niebezpieczeństwo. Odkryje złowrogi spisek i rozpocznie poszukiwanie tajemniczego Pyłu, spotka także chłopca imieniem Will.

W drugim sezonie poznamy tajemnicze miasto Cittagaze oraz zobaczymy jak Lord Asriel otwiera przejście do innego świata. W nieznane razem z nim podróżuje Lyra zrozpaczona po śmierci swojej najlepszej przyjaciółki. W dziwnym i tajemniczym opuszczonym mieście spotyka Willa. Oboje odkrywają, iż ich przeznaczeniem jest ponowne połączenie Willa z ojcem. Jednak ich podróż utrudnia tocząca się wokół wojna. Na domiar złego pani Coulter wszelkimi sposobami stara się ściągnąć Lyrę z powrotem do domu.

W nowym sezonie do obsady dołączyli Andrew Scott, Jade Anouka i Simone Kirby. Swoje role z kolei powtórzą m.in. Dafne Keen, Ruth Wilson, Ariyon Bakare, Amir Wilson i Lin-Manuel Miranda.

Data premiery drugiego sezonu nie została jeszcze podana, ale wiadomo, iż produkcja powróci tej jesieni.

Źródło: indiewire

Justyna Macugowska

Autor: Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

boysclip 150x150

The Boys sezon 2. – nowa zapowiedź i zielone światło dla kontynuacji!

fear the walking dead episode 411 morgan james road 1200x707 1 150x150

Fear the Walking Dead sezon 6. – teaserowa zapowiedź z Comic Conu i data premiery!