Monsterverse od Legendary zmierza na Apple TV+

}

Data: 21 stycznia 2022

a

Kategorie: Newsy

Studio Legendary odpowiedzialne za uniwersum o potworach tj. King Kong czy Godzilla, podpisało umowę z Apple TV+. Platforma w jej ramach nakręci serial aktorski z Godzillą i Tytanami.

Po burzliwej bitwie pomiędzy Godzillą a Tytanami, jaka miała miejsce w ostatnim filmie z uniwersum Godzilla vs. Kong, San Francisco zostało zrównane z ziemią. Wydarzenia te otworzyły ludzkości oczy na istnienie potworów. Akcja serialu rozgrywać ma się bezpośrednio po tych wydarzeniach.

Serialowy projekt skupić ma się na jednej rodzinie, która chce odkryć sekrety jakie łączą ją z tajną organizacją znaną jako Monarch.

Projekt będzie koprodukcją Legendary Television i japońskiego studia Toho, które posiada prawa do postaci Godzilli. Chris Black został producentem wykonawczym i showrunnerem. Wśród producentów są także Matt Fraction, Joby Harold i Tory Tunnell.

Monsterverse zapoczątkował film Godzilla z 2014 roku. Potem wyszedł Kong: Wyspa czaszki, Godzilla: Król potworów i Godzilla vs. Kong. Wszystkie te produkcje łącznie zarobiły ponad 2 miliardy dolarów.

Źródło: Deadline

ZOBACZ TEŻ  Wywiad z wampirem Anne Rice jako serial!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.