Miłość w czasach wojny – nowy hiszpański serial na antenie TVP2

}

Data: 19 października 2021

a

Kategorie: Newsy

Wczoraj na antenie telewizyjnej dwójki premierę miał nowy serial. To hiszpańska produkcja Miłość w czasach wojny, którego fabuła osadzona jest w realiach wojny o Republikę Rifu w latach 20 XX wieku.

Serial emitowany będzie od poniedziałku do czwartku w wieczornym paśmie przed godziną 22. Pierwszy odcinek, który wczoraj miał swoją premierę zobaczyć możecie na vod.tvp.pl.

Miłość w czasach wojny składa się z trzynastu odcinków i przedstawia on losy wolontariuszek Czerwonego Krzyża. Hiszpański rząd walczy o utrzymanie swoich posiadłości w rejonie Rif Afryki Północnej, gdzie przeciw ich wpływom wystąpiły miejscowe plemiona Berberów. Natarcie rebeliantów pod wodzą Abd al-Karima wydaje się nie do powstrzymania. Oficerowie i żołnierze rzucają się do przeraźliwej ucieczki przez wąwozy, które są kontrolowane przez tubylców. Straty wśród armii hiszpańskiej liczone są w tysiącach. W szpitalach Melilli lekarze i pielęgniarki poświęcają się jednemu celowi: ratowaniu życia rannych na froncie żołnierzy. Z rozkazu królowej Wiktorii Eugenii Battenberg hiszpański Czerwony Krzyż wysyła grupę pielęgniarek pod przywództwem księżnej Wiktorii, aby stworzyć szpitale na wszystkich obszarach konfliktu…

Źródło: TVP

ZOBACZ TEŻ  Stranger Things plagiatem? Jest pozew!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.