Mike Flanagan wyreżyseruje serial oparty o nowelę Zagłada domu Usherów

}

Data: 7 października 2021

a

Kategorie: Newsy

Po sukcesie serii o nawiedzonych domach i najnowszej hitowej produkcji Nocna msza, Mike Flanagan nie osiada na laurach i już prowadzi rozmowy z Netflixem w sprawie serialowej adaptacji noweli Edgara Allana Poego Zagłada domu Usherów.

Produkcja ma być limitowaną serią składającą się z ośmiu odcinków noszącą tytuł The Fall of the House of Usher. Seria ma nie opierać się tylko na tej jednej historii Poego, ale na wielu jego legendarnych pracach. Zagłada domu Usherów będzie jedynie punktem wyjścia.

Opublikowana po raz pierwszy w 1839 roku nowela porusza tematy szaleństwa, izolacji i rodziny. Jej akcja dzieje się w odosobnionej posiadłości przepełnionej śmiercią i mrocznymi sekretami. Fabuła powstającego dla Netflixa serialu nie jest na razie znana.

Źródło: Comingsoon

ZOBACZ TEŻ  Dom z papieru sezon 5. - poznajcie nowe postaci

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.