Mija 20 lat od premiery kultowego serialu HBO Prawo ulicy – wszystkie sezony dostępne są już na HBO Max

}

Data: 2 czerwca 2022

a

Kategorie: Newsy

2 czerwca 2002 roku na antenie HBO w Stanach Zjednoczonych wyemitowany został pierwszy odcinek serialu HBO Prawo ulicy. Pomysłodawcą produkcji jest nagodzony Emmy David Simon, który wraz z nominowanym do tej nagrody Georgem Pelecanosem pełnił obowiązki producenta. Na przestrzeni lat serial uznany został za jedną z najlepszych produkcji w historii telewizji. Wszystkie sezony Prawa ulicy dostępne są tylko w HBO Max.

Serial Prawo ulicy miał swoją premierę dokładnie dwadzieścia lat temu. Ta kultowa już produkcja, dzięki znakomicie zarysowanym postaciom, które są ludźmi z krwi i kości, oraz konsekwentnie prowadzonej dramaturgii, zdobyła uznanie widzów i krytyków. Serial emitowany był premierowo na antenie HBO w latach 2002-2008 i liczy pięć sezonów, na które składa się łącznie 60 odcinków.

Prawo ulicy zaprasza widzów do Baltimore. Życie w tym mieście nie przypomina amerykańskiego snu. Na ulicach widać biedę, ludzie są zniechęceni i przemęczeni. Handlarze narkotyków zbierają obfite żniwo. Gdy jeden z nich zostaje oczyszczony z zarzutów, policjant Jimmy McNulty (Dominic West) wypowiada gangom prywatną wojnę. Z pomocą swojej partnerki Shakimi (Sonja Sohn) uczyni wszystko, by dilerzy śmierci znaleźli się za kratkami.

W serialu wystąpili m.in. Dominic West, John Doman, Deirdre Lovejoy, Wendell Pierce, Lance Reddick, Sonja Sohn, Seth Gilliam, Clarke Peters, Michael Kenneth Williams czy Idris Elba. Pomysłodawcą i autorem produkcji jest David Simon, który, wraz z Edem Burnsem i Georgem Pelecanosem, pełnił obowiązki scenarzysty i producenta.

prawo ulicy serial hbo 2 1000

Z okazji rocznicy HBO przygotowało specjalny jubileuszowy podcast poświęcony serialowi Prawo ulicy. Podcast liczyć będzie 8 odcinków i dostępny będzie w języku angielskim m.in. na stronie listen.hbo.com/the-wire-at-20.

Twórcy serialu Prawo ulicy odpowiadają także za inne cenione seriale HBO. Są wśród nich m.in.: Genaration Kill: Czas wojny, Treme, Kto się odważy, Kroniki Times Square, Spisek przeciwko Ameryce oraz Miasto jest nasze.

Wszystkie te seriale dostępne są wyłącznie w HBO Max – kolekcja z okazji 20-lecia serialu Prawo ulicy.

Źródło: informacja prasowa

ZOBACZ TEŻ  Pierwsze 8 minut 4. sezonu Stranger Things już dostępne!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.