Mental – nowatorski i odważny serial już na Polsat Box Go

}

Data: 28 stycznia 2022

a

Kategorie: Newsy

Od wczoraj w serwisie Polsat Box Go oglądać możemy nowatorski i odważny serial Mental. Produkcja porusza bardzo ważny temat problemów zdrowia psychicznego młodych.

Serial opowiada historie czwórki bohaterów u progu dorosłości, których drogi krzyżują się na oddziale szpitala psychiatrycznego. Serial omawia problem depresji, uzależnień, schizofrenii oraz innych chorób i zaburzeń psychicznych, które w świetle najnowszych danych dotykają ogromną liczbę młodych osób w Polsce i na świecie.

Młodzi bohaterowie serialu: Jaskółka, Wiktor, Maria i Kogut to osoby, które mierzą się z wieloma trudnościami natury psychicznej. Borykają się z nimi z różnych przyczyn, bez wsparcia od najbliższych i środowiska, w którym żyją. Z ich historiami utożsamiać się może wielu młodych ludzi, którzy często samotnie radzą sobie z własnym cierpieniem i niezrozumieniem otoczenia.

Temat problemów psychicznych traktowany jest w Polsce po macoszemu. Zwłaszcza w ostatnich latach statystyki mówią o nagłym wzroście problemów psychicznych u młodzieży, ale nie tylko. Jednak zwłaszcza u młodzieży możemy mówić o pladze depresji. Dotychczas nie było żadnego filmu czy serialu, który opowiadałby o tym zjawisku – mówi Kordian Kądziela, reżyser i scenarzysta serialu Mental.

Ten serial pod lekkością i poczuciem humoru kryje dużo emocji i prawdy – dodaje Sandra Drzymalska, odtwórczyni roli Marii, bohaterki mierzącej się między innymi z depresją. – Chcieliśmy stworzyć coś, co będzie uświadamiało ludzi i pokazywało, że dyskusja jest potrzebna. Każdy z nas może się zderzyć z problemami zdrowia psychicznego.

Mental składa się z 8 około 20-minutowych odcinków. Wszystkie dostępne są na Polsat Box Go.

Źródło: Polsat

ZOBACZ TEŻ  Pełny zwiastun serialu Severance od Apple TV+

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.