Ludzie i bogowie – znamy datę premiery nowej wojennej produkcji TVP

}

Data: 20 sierpnia 2020

a

Kategorie: Newsy

Już we wrześniu na antenie TVP1 zadebiutuje nowa polska produkcja oparta na autentycznych wydarzeniach z II wojny światowej. Poznamy historię oddziału likwidacyjnego kontrwywiadu AK Pazur.

Fabuła ukaże nam wydarzenia o jakich głośno było w okupowanej Warszawie. Są nimi m.in. wykonanie wyroku na aktorze Igo Symie, który zadenuncjował Hankę Ordonównę czy zamach na bezwzględnego niemieckiego komisarza warszawskich przedsębiorstw komunalnych Ernsta Dürrfelda.

Główni bohaterowie to dwaj przyjaciele – dowódca oddziału porucznik Leszek Zaremba ps. Onyks i kapral Tadeusz Korzeniewski ps. Dager. Pierwszy z nich odczuwa poważne wyrzuty sumienia i ma wielkie wątpliwości co do moralnego wymiaru swojego postępowania. Drugi z kolei odczuwa coraz większe pragnienie jeszcze mocniejszego odwetu na Niemcach. Uważa, iż posługuje się złem w imię wyższych celów.

W rolach głównych wystąpią: Jacek Knap, Dawid Dziarkowski, Marianna Zydek, Anna Karczmarczyk, Tomasz Schuchardt, Julian Świeżewski, Aleksandra Justa, Patryk Szwichtenberg, Katarzyna Dorosińska, Bartłomiej Kotschedoff.

Premiera serialu już 13 września 2020 roku. Jego emisja odbywać będzie się co niedzielę o godzinie 20:15.

Źródło: światseriali

ZOBACZ TEŻ  Modern Love – sprawdźcie zwiastun miłosnej antologii od Amazona!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.