pixel

Przeczytano:

Ludzie i bogowie – znamy datę premiery nowej wojennej produkcji TVP

20 08 2020 | Newsy | 0 komentarzy

j

Autor: Justyna Macugowska

Orientacyjny czas czytania: / Liczba słów:

Już we wrześniu na antenie TVP1 zadebiutuje nowa polska produkcja oparta na autentycznych wydarzeniach z II wojny światowej. Poznamy historię oddziału likwidacyjnego kontrwywiadu AK Pazur.

Fabuła ukaże nam wydarzenia o jakich głośno było w okupowanej Warszawie. Są nimi m.in. wykonanie wyroku na aktorze Igo Symie, który zadenuncjował Hankę Ordonównę czy zamach na bezwzględnego niemieckiego komisarza warszawskich przedsębiorstw komunalnych Ernsta Dürrfelda.

Główni bohaterowie to dwaj przyjaciele – dowódca oddziału porucznik Leszek Zaremba ps. Onyks i kapral Tadeusz Korzeniewski ps. Dager. Pierwszy z nich odczuwa poważne wyrzuty sumienia i ma wielkie wątpliwości co do moralnego wymiaru swojego postępowania. Drugi z kolei odczuwa coraz większe pragnienie jeszcze mocniejszego odwetu na Niemcach. Uważa, iż posługuje się złem w imię wyższych celów.

W rolach głównych wystąpią: Jacek Knap, Dawid Dziarkowski, Marianna Zydek, Anna Karczmarczyk, Tomasz Schuchardt, Julian Świeżewski, Aleksandra Justa, Patryk Szwichtenberg, Katarzyna Dorosińska, Bartłomiej Kotschedoff.

Premiera serialu już 13 września 2020 roku. Jego emisja odbywać będzie się co niedzielę o godzinie 20:15.

Źródło: światseriali

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.

Przeczytaj również