w

Ludzie i bogowie – znamy datę premiery nowej wojennej produkcji TVP

000af200f5fpadxm c122 f4
tvp

Już we wrześniu na antenie TVP1 zadebiutuje nowa polska produkcja oparta na autentycznych wydarzeniach z II wojny światowej. Poznamy historię oddziału likwidacyjnego kontrwywiadu AK Pazur.

Fabuła ukaże nam wydarzenia o jakich głośno było w okupowanej Warszawie. Są nimi m.in. wykonanie wyroku na aktorze Igo Symie, który zadenuncjował Hankę Ordonównę czy zamach na bezwzględnego niemieckiego komisarza warszawskich przedsębiorstw komunalnych Ernsta Dürrfelda.

Główni bohaterowie to dwaj przyjaciele – dowódca oddziału porucznik Leszek Zaremba ps. Onyks i kapral Tadeusz Korzeniewski ps. Dager. Pierwszy z nich odczuwa poważne wyrzuty sumienia i ma wielkie wątpliwości co do moralnego wymiaru swojego postępowania. Drugi z kolei odczuwa coraz większe pragnienie jeszcze mocniejszego odwetu na Niemcach. Uważa, iż posługuje się złem w imię wyższych celów.

W rolach głównych wystąpią: Jacek Knap, Dawid Dziarkowski, Marianna Zydek, Anna Karczmarczyk, Tomasz Schuchardt, Julian Świeżewski, Aleksandra Justa, Patryk Szwichtenberg, Katarzyna Dorosińska, Bartłomiej Kotschedoff.

Premiera serialu już 13 września 2020 roku. Jego emisja odbywać będzie się co niedzielę o godzinie 20:15.

Źródło: światseriali

Justyna Macugowska

Napisane przez Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

000af280etw5w78j c122 f4

Osiecka – serial o polskiej artystce zadebiutuje dopiero w przyszłym roku

warrior nun renewed e1597847717963

Warrior Nun odnowione na 2. sezon