w

Księga czarownic – serial fantasy powraca z 2. sezonem!

ksiega czarownic s2

Serial Księga czarownic to opowieść o magii, mrocznych tajemnicach i miłości. Historia podąża za współczesną czarownicą, która próbuje rozszyfrować zagadkę pewnego starego manuskryptu. W nowym sezonie, który zabiera widzów w czasy elżbietańskie, do obsady dołączyli James Purefoy, Steven Cree, Paul Rhys i Sheila Hancock.

Drugi sezon serialu Księga czarownic zabiera widzów w podróż w czasie do elżbietańskiej Anglii. Matthew (Matthew Goode) oraz Diana (Teresa Palmer) znajdują się w XVI-wiecznym Londynie, gdzie próbują się ukryć się przed członkami Kongregacji. W epoce elżbietańskiej starają się odnaleźć potężną nauczycielkę czarownic, która może nauczyć Dianę kontrolować posiadaną przez nią moc i pomóc im znaleźć tajemniczą Księgę życia.

We współczesnych czasach, Sarah i Em, ukochane ciotki Diane, szukają natomiast schronienia u niegdyś tropiącej czarownice Ysabeau De Clermont. Kobiety ukrywają się w jej rodowej siedzibie Sept-Tours. Tymczasem w Oksfordzie Marcus oraz Miriam, w zastępstwie Matthew, chronią demony Nathaniela i Sophie, która jest w coraz bardziej zaawansowanej ciąży. Gerbert, Knox, Satu i Domenico są zdeterminowani, by odnaleźć jakąkolwiek wskazówkę dotyczącą zniknięcia Diany i Matthew, a także poznać tajemnice, jakie skrywają przed nimi ich sojusznicy.

Akcja drugiego sezonu rozgrywa się w świecie, w którym czarownice, wampiry i demony żyją i pracują w ukryciu obok ludzi. Do obsady w drugim sezonie dołączyli: Steven Cree, Sheila Hancock, James Purefoy i Paul Rhys.

Steven Cree wciela się w rolę Gallowglassa De Clermonta – wampira i płatnego najemnika, który ma szczególną słabość do swojego wuja, Matthew. James Purefoy gra Philippe’a De Clermonta – założyciela Kongregacji, przełożonego zakonu Rycerzy Łazarza, przyjaciela Ysabeau i ojczyma Matthew. Paula Rhysa zobaczymy w roli Andrew Hubbarda – wampira, który jest władcą wszystkich stworzeń zamieszkujących Londyn w 1590 roku. Sheila Hancock wciela się natomiast w rolę starszej czarownicy, Goody Alsop.

Poniżej zapowiedź drugiego sezonu.

Drugi sezon serialu Księga czarownic jest adaptacją powieści Cień nocy, drugiego tomu trylogii autorstwa Deborah Harkness.

Premiera drugiego sezonu serialu zaplanowana została na 8 stycznia 2021 roku w HBO GO. Cały, 10 odcinkowy sezon zostanie oddany do serwisu od razu w dniu premiery.

Źródło: news prasowy za HBO

Justyna Macugowska

Napisane przez Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

filmowe kurtki

7 najpopularniejszych filmowych kurtek

000avy0i4kgmt8or c122 f4

Rysa – nowy polski serial niedługo trafi do serwisu IPLA!