Księga czarownic – serial fantasy powraca z 2. sezonem!

}

Data: 22 grudnia 2020

a

Kategorie: Newsy

Serial Księga czarownic to opowieść o magii, mrocznych tajemnicach i miłości. Historia podąża za współczesną czarownicą, która próbuje rozszyfrować zagadkę pewnego starego manuskryptu. W nowym sezonie, który zabiera widzów w czasy elżbietańskie, do obsady dołączyli James Purefoy, Steven Cree, Paul Rhys i Sheila Hancock.

Drugi sezon serialu Księga czarownic zabiera widzów w podróż w czasie do elżbietańskiej Anglii. Matthew (Matthew Goode) oraz Diana (Teresa Palmer) znajdują się w XVI-wiecznym Londynie, gdzie próbują się ukryć się przed członkami Kongregacji. W epoce elżbietańskiej starają się odnaleźć potężną nauczycielkę czarownic, która może nauczyć Dianę kontrolować posiadaną przez nią moc i pomóc im znaleźć tajemniczą Księgę życia.

We współczesnych czasach, Sarah i Em, ukochane ciotki Diane, szukają natomiast schronienia u niegdyś tropiącej czarownice Ysabeau De Clermont. Kobiety ukrywają się w jej rodowej siedzibie Sept-Tours. Tymczasem w Oksfordzie Marcus oraz Miriam, w zastępstwie Matthew, chronią demony Nathaniela i Sophie, która jest w coraz bardziej zaawansowanej ciąży. Gerbert, Knox, Satu i Domenico są zdeterminowani, by odnaleźć jakąkolwiek wskazówkę dotyczącą zniknięcia Diany i Matthew, a także poznać tajemnice, jakie skrywają przed nimi ich sojusznicy.

Akcja drugiego sezonu rozgrywa się w świecie, w którym czarownice, wampiry i demony żyją i pracują w ukryciu obok ludzi. Do obsady w drugim sezonie dołączyli: Steven Cree, Sheila Hancock, James Purefoy i Paul Rhys.

Steven Cree wciela się w rolę Gallowglassa De Clermonta – wampira i płatnego najemnika, który ma szczególną słabość do swojego wuja, Matthew. James Purefoy gra Philippe’a De Clermonta – założyciela Kongregacji, przełożonego zakonu Rycerzy Łazarza, przyjaciela Ysabeau i ojczyma Matthew. Paula Rhysa zobaczymy w roli Andrew Hubbarda – wampira, który jest władcą wszystkich stworzeń zamieszkujących Londyn w 1590 roku. Sheila Hancock wciela się natomiast w rolę starszej czarownicy, Goody Alsop.

Poniżej zapowiedź drugiego sezonu.

ZOBACZ TEŻ  Lucyfer sezon 6. - twórcy omawiają decyzję o jego powstaniu

Drugi sezon serialu Księga czarownic jest adaptacją powieści Cień nocy, drugiego tomu trylogii autorstwa Deborah Harkness.

Premiera drugiego sezonu serialu zaplanowana została na 8 stycznia 2021 roku w HBO GO. Cały, 10 odcinkowy sezon zostanie oddany do serwisu od razu w dniu premiery.

Źródło: news prasowy za HBO

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.