w

Kroniki wampirów: Hulu stworzy serial w oparciu o dzieła Anne Rice

vampire chronicles tv
Źródło: Bloody Disgusting

Przyznajmy to szczerze: wampirów nigdy nie będziemy mieć dość. Spośród wszystkich fikcyjnych postaci, jakie możemy sobie wyobrazić, to właśnie słynni krwiopijcy umościli sobie tak wygodne miejsce w popkulturze. Na horyzoncie pojawia się kolejna produkcja, w którą chętnie zatopimy zęby.

Nawet jeśli ktoś nie czytał powieści autorstwa Anne Rice, z całą pewnością zna Kroniki wampirów, choćby z ekranu. Nominowany do Oscara Wywiad z wampirem, zdobywca wielu innych cennych statuetek (m.in. BAFTA, Saturn), jest doskonałym przykładem szeroko rozpowszechnionej powieści amerykańskiej pisarki. Historie zapisane przez nią na kartach książek znowu trafią na ekrany – tym razem na te mniejsze.

Sieć Hulu z wielkim zapałem podejmuje temat krwiopijców znanych z cyklu powieści Anne Rice, Kroniki wampirów. Sama autorka miała nadzieję na stworzenie serialu o wampirach (co ogłosiła w 2016 roku). Rice, widząc rozwój serialowego rynku, bardzo cieszy się na nagrania. Wraz z synem. Christopherem, który również jest pisarzem, zajmie się scenariuszem.

Obejrzeliśmy już kilka seriali z wampirami w rolach głównych. Pamiętniki wampirów i Czysta krew odniosły ogromny sukces międzynarodowy. Mimo że żaden z tych seriali nie jest już emitowany, wciąż do obu wracamy i przeżywamy historie głównych bohaterów na nowo. Czysta krew to produkcja bardzo mroczna, Pamiętniki wampirów to lekki serial kierowany głównie do nastolatek i młodych kobiet, a jakie będą serialowe Kroniki wampirów? Spodziewamy się, że zupełnie inne. Nie możemy się doczekać!

Ula Zywer

Napisane przez Ula Zywer

Pochłania seriale wszelkiego rodzaju, ale najbardziej lubuje się w komediowych. Fanka dobrych soundtracków, zarówno serialowych, jak i filmowych. Szczególnie ceni sobie produkcje z nieoczywistym zakończeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

batwoman e1526578950911 700x333 150x150

Superhero alert: Batwoman w nowym serialu

Najlepsze seriale 2018

Najlepsze seriale 2018 – zobacz, co warto zobaczyć po 1. połowie roku