Królowa – Andrzej Seweryn w podwójnej roli w nowym serialu Netflixa

}

Data: 11 sierpnia 2021

a

Kategorie: Newsy

Netflix ogłosił obsadę Królowej (tytuł roboczy), najnowszego miniserialu polskiej produkcji, do którego zdjęcia rozpoczęły się w tym tygodniu. Andrzej Seweryn wcieli się w podwójną rolę: Sylwestra oraz Loretty. Na ekranie będą mu towarzyszyć Maria Peszek oraz Julia Chętnicka.

Andrzej Seweryn wcieli się w Sylwestra – emerytowanego krawca, który wieczorami przeistacza się w drag queen – Lorettę. Maria Peszek to Wioletta – córka Sylwestra, który nigdy nie poznała swojego ojca. Prowadzi zajęcia dla dzieci w jednym z górniczych miasteczek. Samotnie wychowuje nastoletnią córkę. Pewnego dnia dostaje diagnozę o chorobie, która wymaga przeszczepu nerki. Julia Chętnicka sportretuje Izabellę – osiemnastoletnią córkę Wioletty. Ta szczera do bólu i urocza dziewczyna pracuje w górniczej stołówce, ale marzy o pracy kosmetyczki w salonie piękności.

dsc07977 rt
fot. netflix / Andrzej Seweryn jako Loretta

Królowa to czteroodcinkowa opowieść o odkupieniu, drugiej szansie i miłości pokonującej wszelkie różnice. To historia Sylwestra – emerytowanego krawca i drag queen, który pięćdziesiąt lat temu wyjechał z Polski, by realizować się w Paryżu. Wbrew złożonej sobie przed laty obietnicy, decyduje się wrócić do rodzinnego górniczego miasteczka, po tym jak dostaje list od wnuczki, w którym ta prosi go o ratunek dla chorej matki, która potrzebuje przeszczepu nerki. Podróż przybiera nieoczekiwany obrót, zmuszając Sylwestra do zmierzenia się z przeszłością.

julia chetnicka
fot. netflix / Julia Chętnicka

Za reżyserię serialu odpowiada Łukasz Kośmicki, który pracuje na scenariuszu autorstwa Arni Asgeirssona i Kacpra Wysockiego.

Premiera serialu w 2022 roku.

Źródło: Netflix

ZOBACZ TEŻ  Dom z papieru – ukończono zdjęcia do finałowego sezonu!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.