KRÓL – premiera serialu już dziś! Canal+ zaprasza na piątek z KRÓLEM

}

Data: 6 listopada 2020

a

Kategorie: Newsy

Nadchodzi, wyczekiwana przez wszystkich, serialowa superprodukcja CANAL+ KRÓL. Już dziś od godz. 18:25 CANAL+ zaprasza na piątek z KRÓLEM.

Oprócz pierwszego odcinka produkcji będzie można zobaczyć m.in. Jak powstawał KRÓL?, specjalny odcinek Miasta Rytm. Warszawa 1937, KRÓL: PROLOG, czyli rozmowę trzech twórców, KRÓL. Kulisy serialu, a także KRÓL. Pierwsza scena. Zanim zagłębimy się w świat przedwojennej Warszawy zobaczmy co o serialu mówią krytycy filmowi, dziennikarze, vlogerzy.

Premiera KRÓLA to w sumie cztery godziny spędzone w świecie przedwojennej Warszawy. Aby wprowadzić widza w klimat serialu CANAL+ przygotował szereg programów:

KRÓL: PROLOG godz. 18:25 CANAL+ PREMIUM

Rozmowa trzech twórców: reżysera, pisarza i aktora. Reżyser serialu Jan P. Matuszyński, autor powieści Szczepan Twardoch oraz odtwórca głównej roli Jakuba Szapiro – Michał Żurawski, opowiadają o podejściu do projektu, współpracy i przemyśleniach podczas pracy nad serialem.

Jak powstawał KRÓL godz. 19:05 CANAL+ PREMIUM

To pierwszy taki projekt na polskim rynku filmowym – jeszcze nigdy nie stworzono godzinnego dokumentu, który tak drobiazgowo pokazywałby jak powstaje serial. Twórcy spędzili na planie 60 dni dokumentując jak kultowa powieść Szczepana Twardocha przeradza się w dzieło w reż. Jana P. Matuszyńskiego, nagrywając 30 wywiadów z twórcami i aktorami zdradzającymi tajniki najnowszej produkcji CANAL+.

Miasta Rytm. Warszawa 1937 godz. 20:00 CANAL+ PREMIUM

Jerzy Majewski, historyk sztuki, varsavianista, dziennikarz oraz publicysta w serialu dokumentalnym wyruszył w podróż po polskich miastach, aby poznać ich rytm, historię i architekturę. W specjalnym odcinku 1937 prowadzący wraca do Warszawy, aby pokazać najważniejsze miejsca, w których odbywała się akcja KRÓLA, a także opowiedzieć o Warszawie 1937.

KRÓL odc. 1 godz. 21:00 CANAL+ PREMIUM

Akcja serialu dzieje się w Warszawie w 1937 roku. Nad Europą wisi widmo faszyzmu. Miastem trzęsie żydowski gang pod wodzą polskiego socjalisty, Kuma Kaplicy. Prym wiedzie w nim bokser, Jakub Szapiro – obiekt uwielbienia warszawskich kobiet oraz źródło zazdrości i powód strachu wielu mężczyzn. Jakub skrycie marzy o tym, żeby kiedyś zastąpić Kuma i zostać królem Warszawy. Pewnego dnia przejmuje opiekę nad młodym chłopakiem, Moszem Bernsztajnem, w którym widzi swojego następcę. Tymczasem spisek na szczytach władzy może zmienić oblicze Warszawy i całego kraju, wpływając na gangsterskie imperium Kuma, a także na przyszłość samego Szapiry. Uwikłany w skomplikowane relacje z trzema kobietami Jakub stanie wkrótce do decydującej walki o władzę na ulicach miasta.

ZOBACZ TEŻ  The North Water – Colin Farrell w miniserialu AMC+

KRÓL. Kulisy serialu: bijatyka godz. 22:10 CANAL+ PREMIUM

Mini dokument przedstawiający kulisy kręcenia sceny bijatyki pomiędzy gangiem Jana Kuma Kaplicy, a ONR’owcami na ulicach Warszawy.

KRÓL: Pierwsza scena godz. 22:15 CANAL+ PREMIUM

Ekspercki materiał nagrany z reżyserem Janem P. Matuszyńskim, który opowiada i wyjaśnia widzom techniczne oraz artystyczne założenia sceny otwierającej serial – blisko 5 minutowego ujęcia mastershot.

Źródło: Canal+

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.