Krakowskie potwory – zdjęcia z polskiego serialu fantasy Netflixa

}

Data: 12 stycznia 2022

a

Kategorie: Newsy

Trzymajcie się mocno, bowiem Netflix prezentuje zdjęcia z nowego polskiego serialu fantasy Krakowskie potwory. W jednej z głównych ról Andrzej Chyra.

Fabuła Krakowskich potworów opierać ma się na słowiańskiej mitologii i legendach dawnego Krakowa, a więc możliwe, iż zobaczymy na ekranie m.in. Bazyliszka.

W rolach głównych występują Barbara Liberek, Andrzej Chyra, Stanisław Linowski i Małgorzata Bela. Liberek wciela się w Alex, zdolną studentkę medycyny, która trafia do elitarnej grupy uczniów profesora Zawadzkiego, w tej roli Chyra. Jak się okazuje uczniowie wcale nie zjamują się badaniami naukowymi, a światem słowiańskich wierzeń. W tą nieznaną sobie do tej pory rzeczywistość wplątana zostaje Alex. Teraz czeka na nią świat pradawnych potworów i żadnych krwi bóstw.

Serial składa się z 8 odcinków. Scenariusz napisały Magdalena Lankosz, Anna Sieńska i Gaja Grzegorzewska. Za kamerą produkcji stanęły Kasia Adamik i Olga Chajdas.

Premiera Krakowskich potworów wiosną tego roku.

Źródło: Netflix

ZOBACZ TEŻ  Zwiastun Doctor Who: Flux już dostępny

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.