Kowalscy kontra Kowalscy – ciekawostki!

}

Data: 18 lutego 2022

a

Kategorie: Newsy

Ten komediowy hit to kopalnia interesujących faktów związanych z produkcją i aktorami. Sobota z Kowalskimi stała się radosną rodzinną rozrywką! To niebanalny scenariusz, zabawne przygody bohaterów, świetne dialogi i fenomenalne kreacje trzech pokoleń. Ciekawi jesteście ciekawostek z tego serialu? Zapraszamy.

Oto 12 ciekawych faktów z planu serialu Kowalscy kontra Kowalscy:

 • Talent operatorski aktora: Już w pierwszym odcinku widzowie mogli zobaczyć imponującą posiadłość bogatych Kowalskich w całej okazałości. Autorem ujęć z lotu ptaka był… Piotr Adamczyk! Aktor na parę chwil stał się operatorem kamery, a nagrywał z helikoptera – nowej „zabawki” serialowego Piotra.
 • Food stylistka: Bez względu na porę dnia stół u majętnych Kowalskich zawsze ugina się od wyszukanych potraw. Przygotowanie scen przy stole wymagało niemało pracy. Specjalnie na potrzeby produkcji została zatrudniona tak zwana food stylistka, która wykonywała piękne i efektowne, a do tego smaczne posiłki (odcinek 2.). Zarówno aktorzy, jak i ekipa pracująca przy serialu nie narzekała na brak smakołyków, które po nakręceniu scen przy stole można było konsumować.
 • Anielska cierpliwość z włosami: Najwięcej pracy fryzjerskiej trzeba było poświęcić uczesaniu Jadzi (odcinek 2.), bo Katarzyna Kwiatkowska ma naturalnie proste włosy. – Loczki zajmowały około czterdziestu minut pracy – wyjaśnia serialowa Jadwiga. – Podczas realizacji zdjęć wymagały jednak częstego i wielokrotnego dokręcania.
 • Poświęcenie dla roli: Czasami praca na planie miała nieoczekiwane konsekwencje. W jednej ze scen  Janek Kowalski został przypięty do maski samochodu, który razem z Nikodemem (Jakub Zdrójkowski) i Elą (Wiktoria Gąsiewska) wykradli ojcu dziewczyny (Mikołaj Cieślak). Patryk Cebulski podczas kręcenia sceny musiał dużo krzyczeć, przez co stracił głos! (odcinek 4.). Konieczna okazała się rehabilitacja zdartych strun głosowych.
 • Dystans do siebie: Joanna Orleańska prywatnie świetnie śpiewa. Ale jej postać Milany, bajecznie bogatej właścicielki salonu kosmetycznego, nie ma takich zdolności, choć sama jest przekonana o wyjątkowym talencie wokalnym. W pewnym momencie daje popis swoich raczej wątpliwych umiejętności (odcinek 4.)… I choć temu wykonaniu daleko było do perfekcji, to właśnie ta piosenka „prześladowała” całą ekipę podczas pracy przy serialu. Każdy bez wyjątków nucił ją pod nosem!
 • Garncarstwo na ostatnią chwilę: Podczas gdy jedne z talentów musiały zostać ukryte, inne niespodziewanie wyszły na jaw. Anna, którą gra Marieta Żukowska to artystka, która w wolnej chwili oddaje się lepieniu wazonów z gliny. Aktorka uczyła się tego… chwilę przed ujęciami. A już na ekranie widzowie mogli podziwiać jej ogromne zdolności manualne (odcinek 7.).
 • Wędkarska smykałka: Zenon, senior rodu biednych Kowalskich, to krętacz i obibok, ale także i wytrawny wędkarz (odcinek 10.). Paweł Wawrzecki nie miał z tym najmniejszych problemów, bo dla wszechstronnego aktora wędkowanie nie stanowi większego problemu, choć nie należy do jego hobby.
 • Umiejętności wokalne: Katarzyna Kwiatkowska to aktorka o wielu talentach. Jako że jej bohaterka Jadzia zarabia na życie szyjąc, to po mistrzowsku udawała, że potrafi to robić. Także dzięki temu, że maszyna nie jest jej obca. Zupełnie inaczej było, gdy trzeba było pochwalić się umiejętnościami wokalnymi i chwycić za gitarę (odcinek 14.). Nie tylko potrafi śpiewać, ale doskonale włada tym instrumentem!
 • Występ ze względu na Świat według Kiepskich: W jaki sposób w serialu epizod odegrał Marcin Miller (odcinek 16.)? Ma w tym zasługi Okił Khamidov, który wyreżyserował część odcinków kultowego sitcomu Świat według Kiepskich. – Jestem wielkim fanem. Bardzo lubię ten serial, kiedy tylko mam chandrę, to lubię go oglądać. Więc gdy dostałem propozycję, to nie odmówiłem – powiedział w jednym z wywiadów wokalista zespołu Boys.
 • Wymagające stylizacje: Najbardziej skomplikowane charakteryzacje miewał… Piotr Adamczyk. Jego bohater, Piotr, to wyjątkowy pechowiec, który często ściąga na siebie nieprzyjemne sytuacje, kończące się uszkodzeniem ciała… Upadek do pustego basenu (odcinek 3.), bliskie spotkanie z łopatą czy ugryzienie przez pszczołę (odcinek 14.) wymagało żmudnej charakteryzacji, by jak najbardziej realistycznie oddać stłuczenia i ukąszenie.
 • Bezalkoholowe napoje: Wszystkie trunki, którymi w serialu w szczególności raczą się Henryk i Zenon Kowalscy, są bezalkoholowe. W ekipie przydała się wiedza na temat kolorów napojów wyskokowych i umiejętnego zastąpienia ich takimi, które nie mają w sobie procentów. – Mój bohater uwielbia wszelkiego rodzaju trunki, które pije z ojcem (odcinek 16.). Gdybym miał „sumiennie” przygotowywać się do roli, nie dotrwałbym do zdjęć – wspomina ze śmiechem Wojciech Mecwaldowski.
 • Prawdziwe łzy szczęścia: W dwudziestym odcinku produkcji pojawiły się szczere wzruszenia! W jednej ze scen Marieta Żukowska i Katarzyna Kwiatkowska zalewają się rzewnymi łzami! – Gdy zobaczyłam serialowych Janka i Nikodema w eleganckich białych koszulach, wykonujących bardzo wzruszającą piosenkę o dwóch matkach, razem z Marietą popłakałyśmy się (odcinek 20) – wspomina serialowa Jadzia. – Łez było tak dużo, że starczyło nam na kilka dubli. Nie potrzebowałyśmy nawet wsparcia w ich wyciśnięciu – dodaje.
ZOBACZ TEŻ  Kowalscy kontra Kowalscy hitem Polsatu. Stacja zezwoliła na 2. sezon

Premiera 2. sezonu 5 marca o godzinie 20:05 i 20:35 w Polsacie.

Źródło: Polsat

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.