Korona Królów: Jagiellonowie z zimową premierą!

}

Data: 29 lipca 2022

a

Kategorie: Newsy

Planowana na jesień premiera serialu Korona Królów: Jagiellonowie nie odbędzie się. Jak podaje Telewizyjna Jedynka produkcja zawita na antenę od stycznia 2023 roku.

Produkcja ta będzie kontynuacją udanej historycznej Korony Królów. Obecnie trwają jeszcze prace na planie, duża część odcinków została już jednak nakręcona. Cały serial liczyć ma aż 125 odcinków.

Zdjęcia realizowane są w halach filmowych, jak również w oryginalnych, historycznych wnętrzach największych polskich zamków m.in. w Malborku, Kwidzyniu, Lidzbarku Warmińskim i Lublinie oraz kościołów, w tym w Bazylice w Pelplinie, Opactwie Cystersów w Wąchocku, kościele w Inowłodzu.

Akcja serialu rozpocznie się w 1399 roku. Jak czytamy w oficjalnym opisie serialu:

Niedawno owdowiały król Władysław rozważa powrót na Litwę. Krakowscy możni, żeby zatrzymać władcę na tronie, aranżują jego małżeństwo z wnuczką Kazimierza Wielkiego Anną Cylejską. Narzeczona nie przypada królowi do gustu, Jagiełło odsyła ją więc do klasztoru, by tam uczyła się języka polskiego. Tymczasem wokół rozgrywa się wielka polityka. Zakon anektuje Żmudź i wciąż zagraża Litwie.

Na ekranie zobaczymy m.in. bitwę pod Grunwaldem, która ukazana ma zostać w sposób niezwykle widowiskowy.

W głównych rolach występują Sebastian Skoczeń jako król Władysław Jagiełło i Milena Staszuk jako Anna Cylejska. Obsadę uzupełniają Agnieszka Wagner, Mariusz Jakus, Radosław Pazura, Jacek Kopczyńska, Robert Rozmus, Bogdan Kalus, Filip Gurłacz i Dagmara Bryzek.

Źródło: Wirtualne Media

ZOBACZ TEŻ  NOS4A2 – jest nowy materiał promujący!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.