Koniec prac na planie ”Sługi narodu”

}

Data: 9 listopada 2022

a

Kategorie: Newsy

Zakończono prace nad 24 odcinkami polskiej wersji serialu Sługa narodu. Główną rolę gra Marcin Hycnar. W oryginalnej wersji ukraińskiego serialu w rolę główną wcielił się obecny prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Zdjęcia do polskiej wersji produkcji, która była wielkim przebojem ukraińskiej telewizji,  zakończyły się 8 listopada z kilkudniowym poślizgiem spowodowanym chorobą Marcina Hycnara, odtwórcy tytułowej roli.

Ostatni klaps padł na planie ustawionym w Pałacu Jakuba Hertza w Łodzi – opowiada Małgorzata Pach-Galik.

Zabytkowy budynek zagrał siedzibę poprzedniego prezydenta, z której rezygnuje nowy przywódca Ignacy Konieczny, ponieważ ocieka ona złotem – mówi producentka.

We wczorajszych zdjęciach wzięli udział Marcin Hycnar, Krzysztof Dracz, Danuta Stenka i Tomasz Karolak. Karolak wcielił się w rolę byłego prezydenta, który – w przeciwieństwie do nowego nauczyciela historii – jest birbantem skupionym na sprawach prywatnych i zajęciach hobbystycznych.

Już rozpoczęły się prace nad postprodukcją.

Nasz ”Sługa narodu” nawiązuje do najlepszych polskich komedii, wzruszających i jednocześnie zabawnych – mówi Pach-Galik.

Data premiery Sługi narodu nie jest jeszcze znana. Wiadomo, że pokaże go Polsat Box Go.

Ukraiński Sługa narodu to obraz, w którym niespodziewanie fabuła splotła się z prawdziwym życiem. Grający głównego bohatera Wołodymyr Zełenski przestał się w niego wcielać po trzech sezonach produkcji, kiedy sam – podobnie jak grany przez niego Wasilij Pietrowicz Gołoborodko – został prezydentem.

W polskiej wersji „sługę narodu” – Ignacego Koniecznego – zagrał Marcin Hycnar. Grany przez niego Konieczny jest 36-letnim rozwodnikiem, intelektualistą rozmiłowanym w postaci brytyjskiego premiera Winstona Churchilla, lubianym nauczycielem i porządnym człowiekiem. Gdy zostaje prezydentem, odrzuca wszelkie przywileje i wygody, i nadal do pracy dojeżdża rowerem.

Za reżyserię odpowiada Maciej Bieliński, a nadzór artystyczny nad produkcją sprawuje Okił Khamidow. Za produkcję serialu odpowiedzialna jest kontrolowana przez Polsat firma Polot Media, która prawa do polskiej wersji kupiła ponad dwa lata temu.

ZOBACZ TEŻ  Trzeci sezon Wiedźmina zadebiutuje w połowie przyszłego roku

Źródło: Press

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.