Keanu Reeves negocjuje rolę w serialu The Devil in the White City

}

Data: 4 stycznia 2022

a

Kategorie: Newsy

Platforma Hulu pracuje nad serialową adaptacją bestsellerowej powieści Erika Larsona z 2003 roku Diabeł w Białym Mieście. Jak donoszą zagraniczne media rolę w produkcji negocjuje sam Keanu Reeves.

Jak na razie nie wiadomo do jakiej roli Reeves jest przymierzany. Prawdopodobnie jeśli rozmowy zakończą się sukcesem to aktor będzie miał dwie główne role do wyboru – seryjnego mordercy bądź architekta.

Diabeł w Białym Mieście opowiada prawdziwą historię dwóch mężczyzn – architekta i seryjnego mordercy, których losy połączyła największa wystawa w amerykańskiej historii: Kolumbijska Wystawa Światowa z 1893 roku zorganizowana w Chicago i nazywana 'Białym Miastem’.

Daniel Hudson Burnham, wybitny dyrektor robót wystawy i twórca wielu ważnych budynków, takich jak Flatiron Building w Nowym Jorku czy Union Station w Waszyngtonie, pokonuje liczne przeszkody i wraz ze swoim zespołem stara się przekształcić podmokły park Jacksona w 'Białe Miasto’.

W tym samym czasie Henry H. Holmes, młody lekarz, złośliwie parodiując 'Białe Miasto’ Burnhama, wznosi nieopodal swój Hotel Wystawy Światowej – urządzając w nim straszliwe miejsce mordów, wyposażone w stół sekcyjny, komorę gazową i piec krematoryjny.

Za serial odpowiadają Leonardo DiCaprio, który prawa do ekranizacji książki nabył już w 2010 roku. Martin Scorsese jest producentem wykonawczym. Dwa pierwsze odcinki tej limitowanej serii wyreżyserować ma Todd Field.

Źródło: Bloody-Disgusting

ZOBACZ TEŻ  Gra o tron - twórcy szykują epicki finał

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.