w

Jinn – pierwszy arabski serial od Netflix już w 2019 roku

Między kontynuacjami popularnych serii takich, jak Stranger Things czy Riverdale, Netflix znalazł chwilę na zupełnie nową, arabskojęzyczną propozycję. Mało tego, rozpoczął już produkcję pierwszego serialu arabskiego o tytule Jinn. Kręcony będzie w Jordanii. O czym będzie opowiadać?

Jinn – dramat fantasy

Jinn będzie skierowanym do nastoletniej grupy odbiorców dramatem fantastycznym. To współczesna historia opowiadająca o walce młodych ludzi z mrocznymi siłami zła, które zagrażają całemu światu. Gdy grupka przyjaciół podczas wyparwy do antycznego miasta spotka tytułowego Jinna, okaże się on nielada tricksterem. Pojawi się bowiem pod postacią jednego z nastolatków. Choć z pozoru nieszkodliwy, namiesza w relacjach między nimi. Czy ich przyjaźnie i romantyczne związki przetrwają w takich okolicznościach?

dreamstine
miasto Amman – źródło: dreamstine

Jinn – Jordania

Serial będzie kręcony w wielu lokacjach, wspomniano już jednak o mieście Petra, Wadi Rum oraz stolicy Jordanii, Amman. Reżyserem został Libańczyk Mir-Jean Bou Chaaya, scenarzystą natomiast pochodzący z Jordanii Bassel Ghandur. W Jinn wystąpią między innymi: Hamza Abu Eqab, Salma Malhas, Sultan Alkhalil oraz Aysha Shahalthough

jinn cast selfie 4 cr
Obsada serialu Jinn – źródło: variety.com

Ten sześcioodcinkowy serial trafić ma na platformę Netflix w 2019 roku.

 

Adrianna Michno

Napisane przez Adrianna Michno

Serialoholiczka, filmoholiczka i fanka obydwu Nolanów. Daje szansę każdej produkcji, jednak biada tym, które ją zawiodą – a chwała tym, które strącą kapcie ze stóp.

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cover news

Old City Blues – nowy serial od Hulu

in5

Insatiable – recenzja – niesamowicie zła historia od Netflixa