Jagiellonowie – początek zdjęć do nowego serialu TVP

}

Data: 26 stycznia 2022

a

Kategorie: Newsy

Jak donoszą wiarygodne źródła rozpoczęły się prace na planie nowego historycznego serialu TVP Jagiellonowie. Produkcja ta jest kontynuacją hitowej Korony królów i opowie o dziejach Jagiellonów.

Akcja serialu rozpocznie się w 1399 roku. Jak czytamy w oficjalnym opisie serialu:

Niedawno owdowiały król Władysław rozważa powrót na Litwę. Krakowscy możni, żeby zatrzymać władcę na tronie, aranżują jego małżeństwo z wnuczką Kazimierza Wielkiego Anną Cylejską. Narzeczona nie przypada królowi do gustu, Jagiełło odsyła ją więc do klasztoru, by tam uczyła się języka polskiego. Tymczasem wokół rozgrywa się wielka polityka. Zakon anektuje Żmudź i wciąż zagraża Litwie.

Na ekranie zobaczymy m.in. bitwę pod Grunwaldem, która ukazana ma zostać w sposób niezwykle widowiskowy.

W głównych rolach występują Sebastian Skoczeń jako król Władysław Jagiełło i Milena Staszuk jako Anna Cylejska. Obsadę uzupełniają Agnieszka Wagner, Mariusz Jakus, Radosław Pazura, Jacek Kopczyńska, Robert Rozmus, Bogdan Kalus, Filip Gurłacz i Dagmara Bryzek.

Zdjęcia do serialu ruszyły w ubiegły poniedziałek, tj. 17 stycznia tego roku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to serial na antenę Telewizyjnej Jedynki trafić może jesienią tego roku. Pierwszy sezon składać ma się z 125 odcinków. Reżyserem Jagiellonów jest Krzysztof Łukaszewicz.

Źródło: Wirtualne Media

ZOBACZ TEŻ  Moon Knight – nowy materiał wideo i data premiery!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.