Jagiellonowie – kontynuacja Korony Królów jesienią w TVP1

}

Data: 29 czerwca 2022

a

Kategorie: Newsy

Na antenie Telewizyjnej Jedynki do jesiennej ramówki zawita historyczny serial Jagiellonowie. Jest on kontynuacją udanej produkcji Korona królów emitowanej od stycznia 2018 do października 2020 roku.

Zdjęcia do serialu ruszyły w połowie stycznia tego roku. Już wtedy planowaną datą premiery była jesień. Teraz została ona potwierdzona przez Telewizyjną Jedynkę, tak więc sądzić możemy, iż produkcja posuwa się zgodnie z planem.

Akcja serialu rozpocznie się w 1399 roku. Jak czytamy w oficjalnym opisie serialu:

Niedawno owdowiały król Władysław rozważa powrót na Litwę. Krakowscy możni, żeby zatrzymać władcę na tronie, aranżują jego małżeństwo z wnuczką Kazimierza Wielkiego Anną Cylejską. Narzeczona nie przypada królowi do gustu, Jagiełło odsyła ją więc do klasztoru, by tam uczyła się języka polskiego. Tymczasem wokół rozgrywa się wielka polityka. Zakon anektuje Żmudź i wciąż zagraża Litwie.

Na ekranie zobaczymy m.in. bitwę pod Grunwaldem, która ukazana ma zostać w sposób niezwykle widowiskowy.

W głównych rolach występują Sebastian Skoczeń jako król Władysław Jagiełło i Milena Staszuk jako Anna Cylejska. Obsadę uzupełniają Agnieszka Wagner, Mariusz Jakus, Radosław Pazura, Jacek Kopczyńska, Robert Rozmus, Bogdan Kalus, Filip Gurłacz i Dagmara Bryzek.

Serial emitowany ma być w paśmie codziennym, w podobnym czasie co Korona królów. Liczyć będzie on 125 odcinków. Okres zdjęciowy zakończyć ma się w grudniu.

Źródło: Wirtualne Media

ZOBACZ TEŻ  Komediantki z odnowieniem na 3. sezon

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.