I nie było już nikogo – adaptacja klasycznej powieści Agathy Christie w sierpniu na antenie Epic Drama

}

Data: 14 lipca 2022

a

Kategorie: Newsy

Świat stoi na krawędzi wojny. Dziesięciu zupełnie obcych sobie ludzi porzuca codzienne problemy i udaje się na Wyspę Żołnierzy, w pobliżu angielskiego wybrzeża Devon. Zostają odcięci od stałego lądu przez złą pogodę, a gospodarze rezydencji nagle znikają. Goście, z których każdy skrywa morderczy sekret, zaczynają umierać – jeden po drugim, zgodnie z zasadami rymowanki przedszkolnej „Dziesięciu żołnierzyków”. Nadchodzi serial I nie było już nikogo.

Lekkomyślny playboy. Upadły sędzia. Nerwowy biznesmen. Lekarz z Harley Street. Bogobojna panna. Skryta guwernantka. Obarczony poczuciem winy generał. Bezlitosny najemnik. Dwóch niespokojnych służących… Dziesięciu nieznajomych znajduje się w odcięciu od cywilizacji, a ich gospodarze, państwo U. N. Owen, gdzieś zniknęli. Każdy z gości zostaje oskarżony o nietypową i straszną zbrodnię – nagrania z oskarżeniami zaczynają rozbrzmiewać w całej rezydencji tuż po kolacji. Gdy goście zaczynają zdawać sobie sprawę, że żaden z nich nie widział zaginionych Owenów, prawdziwy powód ich obecności na wyspie staje się przerażająco jasny: mają zostać straceni, jeden po drugim.

Słońce wschodzi i zachodzi nad samotną wyspą, a liczba gości z dnia na dzień kurczy się za sprawą ich niewidzialnego wroga – do siedmiu, do sześciu, do pięciu… Kolejne morderstwa wydają się mieć związek ze złowieszczą rymowanką z przedszkola „Dziesięciu Żołnierzyków”, której treść wisi w każdym pokoju. W miarę jak zmniejsza się ich szansa na przeżycie, wzajemna podejrzliwość gości przeradza się w poczucie zbiorowej zagłady. Wśród nich nie ma genialnego detektywa, który uratuje im życie
i wskaże złoczyńcę – mają tylko siebie, lecz nie są w stanie sobie zaufać. Gdy zbliża się noc, każdy
z gości musi zmierzyć się z najmroczniejszymi prawdami ze swojej przeszłości – wkrótce ma nadejść zemsta.

Po kolejnym morderstwie uczestnicy tracą ostatnią nadzieję na przeżycie i zaczynają godzić się ze swoim nieuniknionym losem. Ich poczucie strachu ustępuje miejsca potrzebie obłąkanej, ostatniej zabawy, pełnej seksualnego napięcia, zanim U. N. Owen – kimkolwiek jest – pojawi się, by ich wykończyć.

ZOBACZ TEŻ  Paragraf-22 - zwiastun serialu wojennego z George Clooneyem!

Kulminacja morderczego szału Owena okaże się znacznie dziwniejsza, niż ktokolwiek się spodziewał… W Londynie detektywi Maine i Pinnock są na tropie tego samego psychopaty – czy uda im się rozwikłać zagadkę i dotrzeć na wyspę, zanim sprawca zakończy program egzekucji? A może wydarzenia na wyspie okażą się najdoskonalszym planem morderstwa, jaki kiedykolwiek wymyślono, bo zgodnie
z zasadami rymowanki „Dziesięciu Żołnierzyków” … na samym końcu nie będzie już nikogo.

i nie bylo juz nikogo nowosc na antenie epic drama 15

Przejmujący dwuczęściowy dramat I nie było już nikogo zostanie wyemitowany 6 i 7 sierpnia o godzinie 21:30 na antenie Epic Drama. W jego obsadzie m.in. Charles Dance, Sam Neill, Miranda Richardson i Aidan Turner.

Źródło: informacja prasowa

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.