House of the Dragon – trzy nowe nazwiska w obsadzie

15 grudnia 2020 | Newsy

Przed planowanym rozpoczęciem zdjęć do prequelowego spin-offa Gry o tron w 2021 roku trwa kompletowanie obsady. Swoje angaże otrzymały właśnie trzy nowe osoby.

Do obsady House of the Dragon dołączyli Olivia Cooke, Matt Smith i Emma D’Arcy. Cooke wcieli się w Alicent Higtower, córkę namiestnika króla i kobietę uważaną w Siedmiu Królestwach za najpiękniejszą. Od małego wychowana blisko króla i jego świty, doskonale zna dworskie maniery. To druga żona Viserysa I Targaryen.

Smith z kolei zagra Daemona Targaryena, młodszego brata Viserysa będącego spadkobiercą tronu. To niezrównany wojownik i jeźdzca smoków.

D’Arcy wcieli się w księżniczkę Rhaenyrę Targaryen, będącą pierworodnym dzieckiem Viserysa I. To jej powinien należeć się tron, ma do tego idealne predyspocyzje, jednak jest pewien mały problem – nie jest mężczyzną.

Pierwszy sezon House of the Dragon składać będzie się z dziesięciu odcinków, które wyreżyserują Clare Kilner, Geeta Patel i Greg Yaitanes. Premiera w 2022 roku.

Źródło: comingsoon

ZOBACZ TEŻ  House of the Dragon – pierwsze grafiki koncepcyjne!

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.

Przeczytaj również

Polecamy

Popularne teraz

Grudzień w HBO GO

Grudzień w HBO GO to nowa porcja premier serialowych...

Ostatnie komentarze

Serialowy – Twoje centrum serialowe

Na portalu serialowy.pl recenzujemy najlepsze seriale, które emitowane są w telewizji i na portalach streamingowych, takich jak Netflix, Amazon Prime czy HBO GO. Najlepsze seriale to według naszej redakcji nie tylko te, które pokazują coś nowego, czego w telewizji jeszcze nie było, ale również stare hity oraz emitowane do dziś seriale w dawnym stylu, jak chociażby Chirurdzy.

Oprócz recenzowania seriali publikujemy również newsy i rankingi, dzięki czemu nasi czytelnicy mogą się zorientować, które seriale są najlepsze. Serialowy.pl to portal o serialach stworzony przez ich pasjonatów, oglądających seriale nałogowo. Zapraszamy tu i na Facebooka!

Polecamy

Instagram

Partnerzy

Zarejestruj się już dziś w AMAZON PRIME VIDEO - 1. miesiąc za darmo, a potem 49 ZŁ ROCZNIE!