House of the Dragon – trzy nowe nazwiska w obsadzie

}

Data: 15 grudnia 2020

a

Kategorie: Newsy

Przed planowanym rozpoczęciem zdjęć do prequelowego spin-offa Gry o tron w 2021 roku trwa kompletowanie obsady. Swoje angaże otrzymały właśnie trzy nowe osoby.

Do obsady House of the Dragon dołączyli Olivia Cooke, Matt Smith i Emma D’Arcy. Cooke wcieli się w Alicent Higtower, córkę namiestnika króla i kobietę uważaną w Siedmiu Królestwach za najpiękniejszą. Od małego wychowana blisko króla i jego świty, doskonale zna dworskie maniery. To druga żona Viserysa I Targaryen.

Smith z kolei zagra Daemona Targaryena, młodszego brata Viserysa będącego spadkobiercą tronu. To niezrównany wojownik i jeźdzca smoków.

D’Arcy wcieli się w księżniczkę Rhaenyrę Targaryen, będącą pierworodnym dzieckiem Viserysa I. To jej powinien należeć się tron, ma do tego idealne predyspocyzje, jednak jest pewien mały problem – nie jest mężczyzną.

Pierwszy sezon House of the Dragon składać będzie się z dziesięciu odcinków, które wyreżyserują Clare Kilner, Geeta Patel i Greg Yaitanes. Premiera w 2022 roku.

Źródło: comingsoon

ZOBACZ TEŻ  House of the Dragon – pierwsze grafiki koncepcyjne!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.