w

House Of Cards bez Kevina Spacey – jak sobie poradził serial?

Finałowy 6. sezon House Of Cards nakręcony został bez największej gwiazdy, która przyczyniła się do wielkiej popularności show. Jak wpłynęło to na oglądalność?

Średnia oglądalność pierwszego odcinka 6. sezonu w USA tydzień po premierze wyniosła 2,9 miliona odbiorców. Natomiast 5. seria pochwalić może się ponad 4,4 milionami widzów, którzy zdecydowali się obejrzeć odcinek otwierający.

W kontekście całego sezonu te różnice zmniejszają się. Cały 6. sezon House Of Cards obejrzało 1,5 miliona amerykanów. Ostatni sezon Kevina Spacey wykręcił wynik niewiele większy – 1,9 miliona widzów.

Zmieniła się także publiczność. Panie stanowiły 44% widowni sezonu 5. Po przejęciu władzy przez Claire to płeć piękna zdecydowanie chętniej oglądała House Of Cards od panów – kobiety stanowiły 54% widowni 6. serii.

Avatar

Napisane przez Michał Ostiak

Poznańska Pyra, z wykształcenia Administratywista (nie mylić z Administrator). Po kilku latach pracy w kinie filmy stały się moim zboczeniem zawodowym. Uwielbiam Gwiezdne wojny, Tarantino, Sapkowskiego (czytać) i Tolkiena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

blank

The Walking Dead – Maggie powróci w 10. sezonie?

seriale młodzieżowe

Seriale młodzieżowe dawniej i dziś – nasze 26 propozycji