Historia zabójczej lekarki – serial Mary Kills People już dostępny w Polsce

}

Data: 27 stycznia 2022

a

Kategorie: Newsy

Filmy i seriale dostępne na platformie streamingowej Viaplay opowiadają najciekawsze historie, które często są oparte na prawdziwych wydarzeniach i poruszają ważne społecznie tematy. Niedawno do zestawienia tytułów Viaplay dołączyło dzieło Holly Dale – współtwórczyni takich seriali jak Dexter czy Chicago Fire. Mary Kills People to opowieść z pogranicza thrillera i romansu, przedstawiająca historię lekarki, która po godzinach pomaga pacjentom, chcącym odejść z tego świata na własnych zasadach. Na Viaplay są już dostępne wszystkie trzy sezony historii Mary Harris.

Główna bohaterka to samotna matka dwójki dzieci, która na co dzień poświęca się swojej pracy, walcząc o życie pacjentów przebywających na ostrym dyżurze. Jednak po opuszczeniu budynku szpitala oddaje się na innemu zajęciu, zapewniając nieuleczalnie chorym pacjentom szybką i bezbolesną śmierć. Oczywiście za odpowiednią opłatą. W całym procederze pomaga jej były chirurg plastyczny, który stracił licencję do wykonywania zawodu przez problemy z narkotykami oraz zaprzyjaźniona pielęgniarka. Sprawy komplikują się, gdy na jej trop wpada policja oraz prokurator, który nie może pogodzić się ze śmiercią swojego syna. Okazuje się, że Mary ma za sobą trudną przeszłość. Co wpłynęło na jej decyzję o wejściu do eutanazyjnego podziemia i jak jej działalność wpłynie na relacje z najbliższymi?

Mary Kills People to historia pełna niespodzianek. Podejmuje trudny temat nielegalnej eutanazji, walki o godną śmierć, problemów z prawem oraz trudności życia samotnej matki. To opowieść o lojalności i cierpieniu, które doprowadza do trudnych i niemożliwych do cofnięcia wyborów. Gdy nielegalny biznes nabiera tempa, świat Mary zaczyna się powoli rozpadać. Lekarka uświadamia sobie, że musi grać nieczysto, by kontynuować swoją działalność.

Serial zdobył wiele pozytywnych recenzji i jest punktem obowiązkowym dla wszystkich fanów nieoczywistych historii. W roli głównej wystąpiła Caroline Dhavernas znana m.in. z serialu Hannibal. W rolę policjanta, który próbuje złapać bohaterkę w zasadzkę wcielił się Jay Ryan, a 'partnerem w zbrodni’ Mary jest Richard Short. Serial został wyreżyserowany przez Holly Dale, a jego twórczynią jest Tara Armstrong.

ZOBACZ TEŻ  Pierwszy zwiastun 1883 – prequelu Yellowstone

Źródło: Viaplay

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.