Historia Lisey – Julianne Moore w adaptacji kolejnej powieści mistrza grozy!

}

Data: 10 kwietnia 2019

a

Kategorie: Newsy

Historia Lisey to kolejna powieść Stephena Kinga, która doczeka się swojej serialowej adaptacji. W sieci pojawiła się informacja, że w głównej roli wystąpi Julianne Moore.

Serial produkowany jest dla nowo powstałej platformy Apple TV+. Scenariusz do tej ośmioodcinkowej produkcji napisze sam King, a J.J.Abrams wyprodukuje serial za pośrednictwem swojego studia Bad Robot.

Fabuła książki opowiada o kobiecie, która musi uporać się ze śmiercią swojego męża Scotta, sławnego pisarza, z którym przeżyła 25 lat w szczęśliwym związku. Nie pomaga jej w tym fakt, iż zna źródło, z jakiego jej mąż czerpał mroczne inspiracje. Dowiedziała się o nim od niego samego jeszcze przed ślubem, jednak miłość okazała się silniejsza. Teraz po jego śmierci musi zmierzyć się z demonami Scotta i udać się do przerażającego, ale zarazem kojącego miejsca, do którego zawsze wracał jej mąż – Księżyca Boo’ya. W końcu znajduje w sobie tyle siły, aby zmierzyć się z szaleństwem i mrokiem, jaki wdarł się do jej życia, a w którym jej mąż przebywał już dawno. Powieść ta to bardzo ciekawe połączenie romansu z horrorem.

Sam King Historię Lisey nazwał swoją ulubioną i najbardziej się z nią utożsamia. To jego najbardziej szczera i osobista książka. Jak mówi jest ona o miłości, małżeństwie, więzach krwi i szaleństwie.

133268
lubimyczytać

Źródło: hollywoodreporter

ZOBACZ TEŻ  Na poboczu - nowy miniserial polityczny z Hugh Laurie w roli głównej

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.