Hip hop: kawałki, które wstrząsnęły Ameryką – polska premiera serii dokumentalnej!

}

Data: 24 września 2019

a

Kategorie: Newsy

Hip-hop to nie tylko muzyka, ale i jeden z najbardziej wpływowych ruchów kulturowych w Stanach Zjednoczonych oraz na całym świecie. Nowa seria dokumentalna Hip hop: kawałki, które wstrząsnęły Ameryką skupi się na sześciu przełomowych utworach w historii tego gatunku. Na pierwszy odcinek serii kanał AMC zaprasza 14 listopada o 22:00. Kolejne odcinki w każdy czwartek o tej samej porze.

Hip hop: kawałki, które wstrząsnęły Ameryką to produkcja własna AMC Studios, która zajrzy za kulisy powstawania najważniejszych utworów hip-hopowych w historii współczesnej muzyki. Każdy odcinek opowiadać będzie historię jednej kompozycji. Jej twórcy wraz z zaproszonymi gośćmi przeprowadzą analizy utworów i opowiedzą o warunkach społeczno-ekonomicznych, w jakich powstawały. Przedyskutują również wpływ, jaki te produkcje wywarły na całe pokolenia słuchaczy, jak i na nich samych. Seria została wyreżyserowana przez Erika Parkera i One9.

Pierwszy odcinek zagłębi się w historię piosenki Jesus Walks Kanye Westa. W czasach przepychu i zbytku, chrześcijański rap prowokuje kościół i zmienia postrzeganie religii jak i samego rapu.

hip hop amc big boi photo credit jace downs amc
AMC

W drugim odcinku artyści przedyskutują Alright Kendricka Lamara. Utwór ten stał się nieoficjalnym hymnem o nadziei, w czasie gdy ruch Black Lives Matter zdominował dyskusję o stosunkach rasowych w USA.

Trzeci odcinek opowie o tym, jak Rock Box Run-DMC zburzył mury między muzyką rockową a hip-hopem, a także stosunkami rasowymi i klasowymi w amerykańskim radiu i telewizji.

Elevators grupy OutKast jest przedmiotem czwartego odcinka. Ten niepozorny utwór z południa Stanów przedefiniował kulturowy i geograficzny wpływ rapu.

W piątym odcinku seria przyjrzy się historii The Bridge Marley’a Marla i MC Shana. Kawałek, który opowiada o dumie z miejsca pochodzenia wykonawców, stał się przyczyną słynnej hip-hopowej rywalizacji.

Ostatni odcinek opowie o Ladies First Queen Latifah. W szczytowym momencie hip-hopowej mizoginii, kultura doceniła królowe rapu.

hip hop kawalki ktore wtrzasnely ameryka key art
AMC

Źródło: news prasowy za AMC

ZOBACZ TEŻ  Supergirl sezon 5. - zerknijcie na nowy plakat promujący serial!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.