Przeczytano:

Helstrom – Hulu kasuje serial po jednym sezonie

15 12 2020 | Newsy | 0 komentarzy

j

Autor: Justyna Macugowska

Orientacyjny czas czytania: / Liczba słów:

Świetnie zapowiadający się serial Hulu o demonicznym rodzeństwie nie doczeka się kontynuacji. Zdecydowano się go anulować po zaledwie jednym sezonie.

Decyzja ta była do przewidzenia, bowiem produkcja ta pochodzi z Marvel Television, które przekształciło się w Marvel Studios, a to studio w swojej telewizyjnej strategii rozszerzania MCU na Disney+ nie ma tego serialu uwzględnionego.

Serial zadebiutował w październiku nie zbierając zbyt wielu przychylnych recenzji. Opinie krytyków, jak i widzów na jego temat są głównie negatywne. Chwalone są efekty specjalne, ale brak produkcji ciekawej historii i przerażającej atmosfery mimo prób wejścia w gatunek horroru.

Helstrom inspirowany jest postaciami z komiksów Marvela. Ukazuje nam mroczną historię rodzeństwa Daimona (Tom Austen) i Any Helstromów (Sydney Lemmon), dzieci tajemniczego oraz potężnego demona i seryjnego mordercy zarazem. Gdy Daimon i Ana są jeszcze dziećmi ich matka trafiła do szpitala psychiatrycznego w wyniku załamania na wieść o prawdziwej tożsamości ojca rodzeństwa. Mimo tragicznych wydarzeń z przeszłości Helstormowie na pozór prowadzą normalne życie. Daimon na co dzień jest profesorem antropologii a Ana właścicielką domu aukcyjnego. Jest to jedynie przykrywka dla ich mrocznych działań. Walcząc ze swoimi rodzinnymi koszmarami, rodzeństwo wykorzystuje swoje nienaturalne zdolności, by uchronić ludzkość przed skrywającymi się w ciemności jej najgorszymi przedstawicielami. Zarówno Daimon, jak i Ana robią to na swój własny, nieortodoksyjny sposób.

W Polsce serial dostępny jest na antenie telewizji FOX. Mieliście okazję się już z nim zapoznać?

Źródło: The Hollywood Reporter

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.

Przeczytaj również