HBO zamówiło drugi sezon serialu ”The Last of Us”

}

Data: 28 stycznia 2023

a

Kategorie: Newsy

The Last of Us powróci z drugim sezonem. Serial nagrodzonego Emmy twórcy Czarnobyla Craiga Mazina oraz autora uznanej gry wideo i jednego z prezesów Naughty Dog – Neila Druckamanna to drugi największy debiut HBO, tuż za Rodem smoka, już po pierwszym tygodniu od premiery. 

The Last of Us jest także hitem w mediach społecznościowych. Już w trakcie premierowej emisji serial utrzymywał się na pierwszym miejscu wśród trendujących tematów na Twitterze. Informacje o serialu, teasery i zwiastuny, wygenerowały ponad 100 milionów odsłon na całym świecie.

Historia przedstawiona w The Last of Us rozgrywa się dwadzieścia lat po tym, jak współczesna cywilizacja została zniszczona. Joel, zaprawiony w bojach ocalały, zostaje zatrudniony do przemytu z opresyjnej strefy kwarantanny 14-letniej dziewczynki, Ellie. To, co oznacza się jako niewielkie zadanie, wkrótce staje się brutalną, łamiącą serce podróżą po Stanach Zjednoczonych. Wyprawą, w której by przetrwać, mogą polegać wyłącznie na sobie nawzajem.

W serialu występują: Pedro Pascal jako Joel, Bella Ramsey jako Ellie, Gabriel Luna jako Tommy, Anna Torv jako Tess, Nico Parker jako Sarah, Murray Bartlett jako Frank, Nick Offerman jako Bill, Melanie Lynskey jako Kathleen, Storm Reid jako Riley, Merle Dandridge jako Marlene, Jeffrey Pierce jako Perry, Lamar Johnson jako Henry, Keivonn Woodard jako Sam, Graham Greene jako Marlon i Elaine Miles jako Florence.

Z 97% pozytywnych opinii krytyków według Rotten Tomatoes, magazyn ”Rolling Stone” okrzyknął The Last of Us kolejnym wielkim hitem HBO. Serwis ”IndieWire” ogłosił nowy serial HBO najlepszą dotychczas stworzoną adaptacją gry. CNN określa tę historię jako pełną szokujących scenariuszy i momentów, które na przemian poruszają i przerażają.

Premierowe odcinki serialu można oglądać w każdy poniedziałek na platformie HBO Max oraz o godz. 20.10 na antenie HBO. Finałowy odcinek pierwszego sezonu jest zaplanowany na 13 marca.

ZOBACZ TEŻ  ''Sky Rojo'' – zwiastun finałowego sezonu!

Źródło: HBO Max

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.